×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Naprieč Madagaskarom autom, lietadlom či autobusom

Lety na Madagaskar zo zahraničia sa vo všeobecnosti odbavujú na medzinárodnom letisku Ivato, neďaleko metropoly Antananarivo. Je zároveň aj základňou miestnych aeroliniek Air Madagascar, ktoré zaisťujú väčšinu vnútroštátnej leteckej prepravy. V jednom z najpopulárnejších letovísk na ostrovčeku Nosy Be funguje tiež menšie letisko Fascene.

Na ceste

Cestná sieť na Madagaskare je v katastrofálnom stave, asfaltové povrchy existujú len na niekoľkých spojniciach medzi väčšími mestami a v obľúbených rezortoch Nosy Be a Noy Boraha. Inak budete potrebovať terénne auto, ideálne aj s miestnym vodičom, vo všeobecnosti zároveň skúseným sprievodcom – najmä ak sa chcete dostať do odľahlejších oblastí. Bežná cena sa pohybuje od 50 do 150 eur za deň.

Madagaskar-Dopravne-prostriedky-na-Madagaskare.jpg

Taxi-brousse, združenie súkromných prepravcov, ktorého ceny pevne diktuje štát, je najčastejším dopravným prostriedkom diaľkovej prepravy. Ako vozidlo poslúži čokoľvek, čo má štyri kolesá a motor, a dopravcovia majú v mestách aj akési stanice. Cestovné poriadky neexistujú, linky bývajú preplnené a často cestujete aj s drobnými domácimi zvieratami.

Autobusová doprava takmer neexistuje. Vo veľkých mestách chaoticky jazdia minibusy, ktoré sú obvykle beznádejne prepchaté. Preto je v aglomeráciách lepšie využiť taxislužby. Ich vozový park je tiež zastaralý a ceny závisia výhradne od vašej schopnosti zjednávať. Taxametre takmer neuvidíte.

Vlaky a voly

Na Madagaskare fungujú len štyri železničné trate, ale sú veľmi nespoľahlivé a vlaky mávajú až niekoľko hodín trvajúce meškanie.

Ak si chcete v odľahlých končinách užiť miestny kolorit a trochu dobrodružstva, zvezte sa špecifickým dopravným prostriedkom nazývaným sarety. S týmto volmi ťahaným záprahom síce cestujete závratnou rýchlosťou až 5 km za hodinu, ale je to lacné a v ťažkom teréne často príjemnejšie ako šliapať po vlastných.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám