×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Ako sa zabaviť a byť aktívny na Madagaskare

K hlavným pohybovým aktivitám, ktoré si na Madagaskare môžete dopriať, patrí kúpanie pri nádherných bielych plážach a potápanie alebo šnorchlovanie v priezračných vodách Indického oceánu. Pri hotelových areáloch sa dá využiť ponuka rozmanitých vodných športov.

Turistika

Objavte unikátne prírodné krásy Madagaskaru, ktoré sú ešte podmanivejšie ako vo filme. Môžete sa túlať dažďovým pralesom, šplhať na horské velikány s nezabudnuteľnými panorámami vulkanických pohorí, žasnúť nad alejami obrích baobabov a vidieť množstvo exotických endemických živočíchov alebo rastlín v ich prirodzenom prostredí.

Madagaskar-Uchvatne-skalne-utvary-Red-Tsingy-pri-rieke-Irodo.jpg

K najnavštevovanejším madagaskarským lákadlám sa právom radí nádherné blankytné jazero Tsimanampetsotsa v rovnomennom parku a fantastické skalné útvary Red Tsingy pri rieke Irodo na severe ostrova. Veľkej popularite sa tešia spektakulárne gejzíry Amparaky blízko jazera Itasy, nádherné vodopády rieky Tsiribihiny alebo malebné ryžové polia pozdĺž rieky Manambolo s červenými skalami v pozadí.

Vysokohorská turistika v trópoch váš čaká v sopečnom masíve Tsaratanana, neuveriteľnými výhľadmi vás uchváti hora Bongolava.

Pamiatky

Historicky založených cestovateľov okúzlia koloniálne pamiatky metropoly Antananarivo na čele s monumentálnym palácovým komplexom Rova zo 17. storočia. Úžas tiež vzbudzuje veľkolepá anglikánska katedrála Andohalo alebo kráľovské hrobky okolo hory Ambohimanga (súčasť svetového dedičstva UNESCO).

Nákupy a suveníry

Honosné obchodné centrá ako v Európe na Madagaskare takmer nenájdete, všetko potrebné alebo žiadané nakúpite na trhoch a v menších obchodoch, vo všeobecnosti aj výrazne lacnejšie ako u nás. Najväčším trhoviskom ostrova je Zoma v Antananarive. Zoženiete tam všetko od drobných suvenírov cez oblečenie až po spotrebnú elektroniku. V nebývalo chaotickom prostredí trhu je zvykom dlho zjednávať – odmenou vám budú nákupy za zlomok pôvodnej požadovanej ceny.

Typickými suvenírmi z Madagaskaru sú predovšetkým domorodé výrobky z exotických drevín: rozličné nádoby, príbory, spony, umelecké sošky zvierat a kmeňové masky. Veľkej obľube sa tiež tešia šperky z mušlí a polodrahokamy.

Nočný život

Vo významných turistických centrách pulzuje bohatý nočný život. Bary a reštaurácie často (a obzvlášť vo veľkých mestách) zavierajú až v ranných hodinách. Veľké hotely tiež organizujú zábavné animačné programy.

Štátne sviatky na Madagaskare

  • 1. január – Nový rok
  • 29. marec – Deň mučeníkov (pripomenutie protifrancúzskeho povstania z roku 1947)
  • 1. máj – Sviatok práce
  • 25. máj – Deň oslobodenia Afriky
  • 26. jún - Deň nezávislosti
  • 15. august – Nanebovzatie Panny Márie
  • 1. november – Sviatok všetkých svätých
  • 25. december – Vianoce
Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám