×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Praktické informácie pre cesty na Kubu

Každodenný život na "ostrove slobody" sa od našich zvyklostí v mnohom líši. Prečítajte si, ako konkrétne, veľa turistických informácií sa vám bude počas dovolenky na Kube hodiť.

Kuba-foto-prakticke-1.jpg

Elektrický prúd v kubánskej sieti

V hlavných turistických centrách sú zásuvky na 220 V, ale v niektorých starších hoteloch nájdete zásuvky iba na 110 V.

Pitná voda na Kube

Ku konzumácii neodporúčame používať vodu z miestnej vodovodnej siete, ale výhradne vodu kupovanú vo fľašiach s neporušeným uzáverom.

Bezpečnosť, kriminalita a ďalšie riziká pri pobyte na Kube

Aktuálna bezpečnostná situácia na Kube je relatívne dobrá v dôsledku vysokej prítomnosti polície vo všetkých turisticky zaujímavých lokalitách a na cestách. Berte však na vedomie, že v centre Starého mesta v Havane, na nábreží (Malecón) a v niektorých miestach Varadera existuje zvýšená kriminalita a nie je rozumné vychádzať v neskorých nočných hodinách.

Kuba-foto-prakticke-2.jpg

Na čo si dať pozor na Kube? Všeobecne hrozí nebezpečenstvo okradnutia drobnými zlodeji na uliciach, preto nie je vhodné nosiť so sebou väčšiu finančnú hotovosť, ani šperky z drahých kovov. Nezabudnite si strážiť fotoaparáty, kabelky, kamery a ďalšie cenné predmety. Rady a tipy pre vás:

  • Nenoste so sebou mimo hotel (okrem nevyhnutných prípadov) cennosti, viac než nutné množstvo peňazí, osobné doklady, letenky a pod.
  • Doklady, peniaze a cennosti ukladajte do bezpečnostného trezoru v hotelovej izbe.

Trezory

Žiadny hotel nezodpovedá za peniaze, kreditné karty a drahé veci, ktoré ponecháte voľne na izbe. Prenajmite si preto hotelový trezor (väčšinou umiestnený priamo v hotelovej izbe). Niektoré hotely vyššej kategórie ponúkajú túto službu zadarmo, v niektorých hoteloch je prenájom za poplatok (hradí sa vždy na recepcii – orientačná cena 2 CUC / 1 deň).

Batožina

Ak zistíte poškodenie vašej batožiny počas leteckej prepravy, kontaktujte leteckú spoločnosť a škodu nahláste po prílete na letisku. V opačnom prípade náhradu škody nedostanete.

Opaľovanie na kubánskych plážach

Počas pobytu na plážach myslite na opaľovacie krémy, pokrývku hlavy, slnečné okuliare a dostatočný prísun tekutín, naopak rozhodne zabudnite na opaľovanie "hore bez". To sa na Kube netrpí a mohlo by vás to dokonca prísť pomerne draho.
Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám