×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Jamajská fauna a flóra

Jamajka je napriek svojej neveľkej rozlohe prírodne veľmi rozmanitá a bohatá. Žije tu viac ako 250 druhov vtákov, 700 druhov rýb a morských živočíchov a rastie tu okolo troch tisíc druhov rastlín. Vyskytujú sa tu tiež ohrozené živočíchy, predovšetkým krokodíly a niektoré druhy netopierov.

Typickým zvieraťom je hutia, unikátny jamajský hlodavec podobný morčaťu. Dá sa tu naraziť na rozmanitý exotický hmyz, najmä motýle, a v noci môžete vidieť až neuveriteľné kŕdle svetlušiek. Špecifický je aj podmorský život okolo nádherných koralových útesov plných pestrofarebných rýb, medúz, delfínov a tuleňov.

Kráľovstvo orchideí, mahoe a ananásov

Množstvo rastlinných druhov sa radí medzi endemity, ktoré neuvidíte nikde inde na svete. Príznačnou jamajskou drevinou je modrý mahoe rastúci v suchších oblastiach saván. Kvitne tmavomodrými kvetmi a býva doslova obsypaný kŕdľami motýľov. Kochať sa môžete aj 237 druhmi divokých orchideí.

Ostrov je významným producentom ebenového a mahagónového dreva. Veľmi sa tu darí aj ananásu a Jamajka je tiež nezanedbateľným pestovateľom zázvoru.

Podmanivá-príroda-Karibiku.jpg

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám