×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Doprava a preprava po Jamajke

Vzduchom

Pobrezna-nalada-v-Karibiku.jpg Vzhľadom na malú plochu Jamajky nie je letecká preprava veľmi hustá, napriek tomu sú dve medzinárodné letiská v Kingstone a Montego Bay prepojené s tromi lokálnymi letiskami v mestách Ocho Rios, Negrilu a Port Antonio. Často sa vyplatí využiť vnútroštátnu linku, čo môže cestu z jedného konca ostrova na druhý zrýchliť až niekoľkonásobne.

Po železnici

Železnice, ktorých sieť merala niekoľko stoviek kilometrov, boli na Jamajke zrušené v roku 1992.

Po ceste

Autobusová doprava nie je veľmi organizovaná, neexistujú pevné trasy ani zastávky. Väčšinou ide o mikrobusy, ktoré sa dajú hromadne prenajať napríklad na hotelovej recepcii, prípadne sa pridať k inej výprave. Ceny v autobusoch ani taxíkoch nie sú pevné, je veľmi vhodné zjednávať.

Na dvoch aj štyroch kolesách

Cestná sieť pozdĺž pobrežia je veľmi kvalitná, mierne zhoršené podmienky sú len na cestách do menej obývaného vnútrozemia. Jazdí sa vľavo, premávka býva celkom kultivovaná a podľa predpisov. Vo väčších mestách a na letiskách majú pobočky renomované autopožičovne, ktorých taxy začínajú na päťdesiatich dolároch za deň podľa typu vozidla a sezóny. Na šoférovanie stačí medzinárodný vodičský preukaz a vek nad 25 rokov. Pomerne rozsiahla je v turistických oblastiach tiež sieť taxislužieb.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám
Zavrieť

Upresniť hľadanie

Stravovanie

Pláž

Vzdialenosť od pláže:

Typ dovolenky

Zmazať

Minimálna kategória hotela

Cena zájazdu za všetky osoby

min. 0 €
max. 36 000 €
min. 0 € max. 36 000 €
 

Vzdialenosť aquaparku:

Doba transferu z letiska

Kategória hotela

Šport / zábava

Typ izby

Vybavenie izby