×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Podnebie Írska nie je len daždivé počasie

Keď sa povie Írsko, možno si predstavíte chladné a veterné počasie plné zrážok, ktoré vás zaženie skôr do krčmy ako na výlet po malebných zelených kopcoch. Napriek tomu, že tento obraz írskeho ostrova môže často zodpovedať realite, skutočnosťou budete milo prekvapení.

Írske podnebie ovplyvňujú teplé prúdy Atlantického oceánu. Výsledkom je mierne oceánske podnebie, ktoré počasie odlišuje v Írsku od krajín v rovnakej zemepisnej šírke. Nie sú tu viditeľné väčšie výkyvy teplôt, zimy sú tu veľmi mierne a takmer bez snehu. Letné teploty spravidla nepresahujú 20 stupňov, zimné zvyčajne neklesajú pod 5 stupňov. Priemerná ročná teplota sa pohybuje okolo 10 stupňov.

V máji a júni si Írsko užijete najviac

Ideálnym obdobím pre návštevu tejto krásnej krajiny sú máj a jún, mesiace s najdlhším obdobím slnečného svitu a veľmi príjemnou klímou. Za najteplejšiu časť Írska s minimom dažďov sa považuje jeho juhovýchodná časť.

Ročný úhrn dažďových zrážok leží medzi 800 a 2 800 milimetrami, najčastejšie prší na západnej strane ostrova. Atlantické oklúzne fronty majú za následok zatiahnutú oblohu nad Írskom po obdobie viac ako jednej polovice roka. 

Priemerné teploty v Írsku (v tieni, v °C)

Pocasie-Irsko-teploty.jpg

Priemerné zrážky v Írsku (v mm)

Pocasie-Irsko-zrazky.jpg

Priemerné teploty morskej vody v Írsku (v °C)

Pocasie-Irsko-more.jpg

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám