×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Bali a jeho pláže

Bali, to je plážový raj. Úsekov pobreží s jemným pieskom a vodou čistou ako zo studničky sú tu desiatky kilometrov. Neďaleko romantických zákutí sa ťahajú pláže preplnené hosťami obrovských hotelových rezortov, na mnohých miestach sú výborné podmienky na surfovanie (v závislosti od vetra a sezóny) a vzhľadom na koralový útes aj na šnorchlovanie a potápanie.

Zopár tipov na balijské pláže

Balangan

Rušná, avšak pohodová pláž na severozápade polostrova Bukit. Je obľúbená u milovníkov surfovania a skalnaté zátoky na jej okrajoch majú čarovný nádych ideálny pre romantické fotografie. Nechýbajú stánky s občerstvením, prenájom športových nástrojov ani slnečníky s ležadlami.

Bingin

Ďalšia z rozšafných pláží západného Bukitu. Je lemovaná obchodíkmi so suvenírmi a občerstvením, skalnatým útesom a množstvom menších hotelíkov.

Bali-Plaz-v-Nusa-Dua.jpg

Blue Point

Úchvatný kúsok pobrežia Indického oceánu na úplnom bukitskom západe. Ide o malú piesočnatú plážičku vtesnanú do neveľkej skalnej pukliny, prístup je po betónovom schodisku. Určite sa oplatí navštíviť ho!

Jemeluk

Jedna z mnohých pláží s tmavým vulkanickým štrkopieskom na balijskom severe. Nachádza sa pri rovnomennom letovisku v malej zátoke pod sopečným kužeľom Gunung Seraya.

Jimbaran

Celú západnú časť úzkej pevniny medzi letiskom Ngurah Rai a polostrovom Bukit lemuje 4 tisíc metrov dlhá piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do vody, jedna z najživších na Bali. Ak hľadáte naozaj rušnú atmosféru, ste na Jimbarane na správnej adrese.

Nusa Dua

Letovisko Nusa Dua disponuje systémom pláží dlhým niekoľko kilometrov(nazývaných Bali Tropic, Geger, Mushroom atd.). Menší kamenistý polostrov ho rozdeľuje na severnú, členitejšiu polovicu, a na širšiu, priamočiarejšiu južnú časť.

Nyang Nyang

4 kilometre dlhá, takmer opustená piesočnatá pláž s hustou vegetáciou za chrbtom na juhozápadnom okraji polostrova Bukit.

Padang Padang

Surferské eldorádo na západe Bukitu. Je tu málo turistov, okrem blízkej reštaurácie však ani žiadne vybavenie.

Pandawa

Originálna pláž na úplnom juhu Bali s príjazdovou cestou kameňolomom a prístupom cez podlhovastú tiesňavu v skale.

Sanur

Ďalší z turisticky obľúbených úsekov pobrežia, tentokrát v stredisku Sanur priamo pri metropole Denpasar. Nie sú tu veľké vlny (trieštia sa o 500 metrov vzdialený koralový útes) a kvôli popoludňajšiemu odlivu ani veľa vody. Zato rekreantov je tu ako maku.

Seminyak

Pláž nadväzujúca na vychýrené, avšak preľudnené pobrežie Kuty. Aj v Seminyaku je však poriadne rušno.
Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám