×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

To najlepšie z prírodných krás Bali

Vzhľadom na rovníkovú polohu a tropické podnebie Bali sa môžete tešiť na rozmanitú prírodu, ktorá je v posledných rokoch, bohužiaľ, čoraz viac obmedzovaná ľudskou činnosťou. Typickým rysom tunajšej krajiny sú terasovité ryžové políčka plné vody vo vnútrozemí (napr. Jatiluwih) a kužele obrích vulkánov na severe. Na juhozápade sa darí palmovej vegetácii a pobrežným mangrovovým porastom.

Bali-Ryzove-policka-v-srdci-Bali.jpg

Na ostrove kvitne okolo 40 tisíc druhov rastlín (vrátane orchideí a gigantickej raflézie) a rastie tu približne 2 tisíc druhov stromov. Nájdete medzi nimi posvätné plumérie, ale aj fádnejšie banánovníky, kokosové palmy, figy alebo bambus.

Kam na Bali za prírodou

V súčasnosti sa na Bali – okrem zoologických záhrad – nestretnete s veľkými cicavcami. Posledný tiger balijský bol napríklad zastrelený v roku 1937. Najvzácnejšími živočíchmi dnešného Bali sú varany komodské a rôzne druhy vtákov. Okrem nich sa tu hojne vyskytujú ďalšie opice, jašteričky, orly a volavky.

Krásu balijskej prírody môžete obdivovať v týchto parkoch:

  • Národný park Taman National Bali Barat (rozloha 700 km2)
  • Opičí les Mandala Wisata Wenara Wata v Ubude a sloní park tamtiež
  • Vtáčí park na okraji Denpasaru plný pestrofarebných operencov
  • Veľký safari park pri Labihe
  • Vodopády Sekumpul, Tegenungan a GitGit

Samostatnou kapitolou je mimoriadne bohatý podmorský svet, obývaný žralokmi, mantami, delfínmi, murénami a stovkami druhov menších rýb.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám