×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Pestrá paleta aktivít a zábavy na Bali

Ostrov Bali je na aktívny spôsob prežitia dovolenky vybavený dokonale. Čo musíte vidieť a zažiť? Pozrite sa na niektoré z najpopulárnejších aktivít, ktorým sa v tomto najznámejšom indonézskom rekreačnom regióne môžete venovať.

Šport a pohyb

Na Bali si prídu na svoje záujemcovia o pohybovo menej náročné aktivity ako golf (Bali Beach Golf Course v Denpasare či Bali National Golf Club v Nusa Dua) aj o tradičné športy na čele s tenisom. Ak túžite po niečom dobrodružnejšom, vydajte sa na túru smerom k vulkánu Mount Agung. Alebo môžete skúsiť paragliding.

Vodné športy

Najviac sa na Bali, lemovanom množstvom krásnychpláží, samozrejme darí vodným športom. Základ ponuky vo väčších letoviskách tvorí vodné lyžovanie, jazda na banáne, parasailing a podobné príjemné možnosti trávenia času. Veľmi populárne tu je z dôvodu častých a vysokých vĺnsurfovanie (pre začiatočníkov je vhodné stredisko Kuta, pre skúsenejších zátoky Jimbaran Bay a Ulu Watu).

Okolo Bali nájdete aj dostatok lokalít pre rybolov, šnorchlovanie a osobitne pre potápanie (napr. koralový útes pri ostrove Pulau Menjangan, oblasti Nusa Penida či vrak americkej lode Liberty). Celá rodina môže pozorovať morské dno pri plavbe loďou s priehľadným dnom.

Nákupy a míňanie

Vo veľkých balijských mestách sú v prevádzke moderné nákupné galérie s výrobkami zo Západu aj s lokálnou produkciou. Veľmi lacné je tu oblečenie. Nechýbajú rozľahlé trhy s čerstvým ovocím a suvenírmi (šperky, strieborné ozdoby, keramika, odevy). Bežné je zjednávanie.

Viera

Centrom balijského kultúrneho a náboženského života je starobylé mesto Ubud, kde môžete vidieť množstvo rituálov hinduistickej viery. Najväčším chrámovým areálom ostrova je Pura Besakih na západnej strane sopky Gunung Agung. Ďalšími významnými chrámami sú Pura Luhur Uluwatu na skale nad morom, vodný palác Tirta Gangga pri Karangaseme a Pura Ulun Danu na jazere Beratan.

Bali-Chram-Saraswati-v-Ubude.jpg

Zábava

Na Bali sa oplatí navštíviť množstvo nevídaných miest. Určite medzi ne patria ryžové terasy Jatiluwih, súčasť svetového dedičstva UNESCO, vtáčí park s rozsiahlou expozíciou operencov či safari. Mimoriadnym zážitkom je stretnutie s tunajšími domorodcami a vystúpenie tradičných balijských tanečníc (napr. Tanec balih-balihan). Vyskúšať môžete aj výlet na trojicu ostrovčekov Gili pri veľkom ostrove Lombok.

Nočný život

Rozsah a intenzita nočnej zábavy v niektorých turistických centrách Bali je doslova povestná. Napríklad letovisko Kuta nočnými barmi, diskotékami a inými podnikmi doslova oplýva. Balijčania tiež sláviaindonézske štátne sviatkypozrite sa, kedy to je.
Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám