×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Prehľad úžasných pláží na ostrovoch Skiathos a Skopelos

Pre oba ostrovy sú typické nádherné pláže, celkom svižne sa noriace do blankytných vôd Egejského mora. Sú pokryté pieskom, často zmiešaným s vrstvou kamienkov alebo iba samotnými kamienkami. Práve kvôli magickému pobrežiu a horúcemu letnému počasiu sem počas sezóny mieria tisíce návštevníkov z celej Európy.

Najlepšie pláže na Skiathose

Na ostrove sa rozprestiera asi 60 pláží, údajne najkrajších na celých Sporadách. Pláže pozdĺž južných a juhovýchodných brehov sú pomerne dobre chránené pred vetrom a ľahko dostupné z pobrežnej cesty, po ktorej jazdí aj linkový autobus. Naopak na pláže severovýchodu sa dostanete hlavne pomocou loďky kaiki a fúka na nich letný vietor Meltemi.

Grecko-13-Skiathos-a-Skopelos-Plaz-v-letovisku-Achladias-na-vychode-Skiathosu.jpg

Pozrite sa na niekoľko pláží, kam rozhodne stojí za to sa vydať za odpočinkom, športom a ďalšími aktivitami.

Agia Eleni

Krásna pláž Agia Eleni sa vzhľadom dosť podobá na susednú a modernejšiu Banana beach, je však oveľa pokojnejšia a vhodnejšia pre rodiny s deťmi.

Koukounaries

Vynikajúca dlhá pláž Koukonaries beach sa ťahá pozdĺž letoviska s rovnakým názvom na juhu Skiathosu. Disponuje kompletným vybavením od ležadiel so slnečníkmi cez služby plavčíka až po široký sortiment občerstvovacích zariadení. Na východnej strane ju ukončuje pri vyústení lagúny malá marína, ktorej hladina sa trbliece za hustým porastom borovíc.

Grecko-13-Skiathos-a-Skopelos-Plaz-Koukounaries-na-Skiathose,-v-pozadi-grecka-pevnina.jpg

Krasas

Veľmi populárnym miestom, obzvlášť medzi mladými rekreantmi, sa v ostatnom čase stala pláž Krasas, známejšia skôr pod názvom Banana beach (podľa oblúka žltého piesku). Leží na malom polostrove kúsok od strediska Koukonaries. Útesy ju rozdeľujú na južný „Veľký banán“ a severný „Malý banán“, ktorý sa profiluje ako nudistická zóna.

Lalaria

Asi najslávnejšia pláž ostrova sa ukrýva na jeho opustenom severe pod romantickými útesmi s prírodnou skalnou bránou. Vďaka tomu je Lalaria beach dostupná výhradne pomocou vodného taxi. Pre túto pláž sú typické hladké biele kamienky, krištáľovo čistá voda, občasné spodné prúdy a trojica neďalekých jaskýň (Galazia, Chalkini a Skotini).

Magas Gialos

Komu dovolenku neznepríjemňuje rachot z letiska, môže sa z hlavného mesta vydať cez Kaliviu na sever k pláži Magas Gialos so šedým pieskom. Nebýva tu ani toľko ľudí.

Grecko-13-Skiathos-a-Skopelos-Plaze-Skiathos-a-Skopelos.jpg

Tzaneria

Menšia piesočnatá pláž Tzaneria sa schováva v zátoke vo východnej časti polostrova Kalamaji. Funguje pri nej potápačské centrum Dolphin.

Vromolimnos

Na západe polostrova Kalamaki nájdete peknú pláž Vromolimnos. Milovníkov adrenalínových športov zaujme ponuka bungee jumpingu, windsurfingu alebo jazdy na vodných lyžiach.

Xanemox

Pláž Xanemox sa môže pochváliť jedinečnou rozlohou malý kúsok od začiatku pristávacej dráhy medzinárodného letiska Skiathos Alexandros Papadiamantis. Ak by vám teda nevadil hluk z lietadiel, ich siluety iba niekoľko desiatok metrov nad hlavou a nudisti, čaká vás skvelý zážitok.

Najlepšie pláže na Skopelose

I na väčšom z obidvoch ostrovov nájdete typické turistické pláže s kompletnou vybavenosťou a možnosťami vyskúšať si rozmanité vodné športy. V romantických zátokách sa však ukrývajú aj plážičky s božským pokojom a minimom rekreantov.

Grecko-13-Skiathos-a-Skopelos-Plaz-Panormos-na-Skopelu.jpg

Glysteri

Miniatúrna kamienková pláž Glysteri je z mesta Skopelos dostupná autom i loďou. Chýba na nej tieň, naopak miestna taverna praská cez víkend vo švíkoch.

Limnonari

Pekná piesočnatá pláž Limnonari sa skrýva v uzatvorenej skalnej zátoke na juhu ostrova. Priamo na nej je v prevádzke preslávená reštaurácia.

Milia

Aj keď sa nedávno dosť pokojná pláž Milia premenila na ďalší rušný kus pobrežia na Skopelose, stála patrí k najkrajším na ostrove. Vyniká svojou dĺžkou (1 500 metrov), kamienkovým povrchom, čistou vodou a príjemným tieňom z početných pínií. Naviac je z nej skvostný výhľad na ostrovček Dassia.

Perivoliou

Po zhruba 90-minútovej peknej prechádzke z Glossy, úplne na severe Skopelosu, objavíte pláž Perivoliou. Je dlhá iba 100 metrov, úkryt pred horúcim slnkom poskytuje malá jaskyňa a osvieženie prameň s pitnou vodou.

Stafylos

I napriek neveľkej rozlohe a kamienkovému povrchu je pláž Stafylos asi 4 kilometre južne od Skopelosu stále plná ľudí. Cesta k nej je totiž lemovaná množstvom hotelov a reštaurácií. Ak vám to nevadí, rovnako ako šírka iba niekoľko metrov, budete nadšení jej krásou a výhľadom na okolité skaliská.

Velanio

Ak netúžite po davoch ľudí, prekĺznite zo Stafylos beach okolo polostrovčekov s ruinami hradu Choros Valanio na pláž Velanio. Je dlhšia, širšia a pokojnejšia a akceptuje sa tu nudizmus. Nechýba ani stánok s občerstvením a studnička.
Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám