×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Zelené lesy Skiathu a Skopelu a ich príroda

Obom ostrovom dominuje stredomorská príroda s prevahou lesov, ktoré ich zaraďujú medzi najzelenšie lokality Egejského mora. Relatívne obmedzené zdroje pitnej vody vynahradzujú hlboké studne, niekoľko retenčných jazierok využívajúcich jarné dažde a rozvod vody cisternami do odľahlejších oblastí. V oblasti Panormos na Skopelose sa plánuje výstavba priehradnej nádrže.

Grecko-13-Skiathos-a-Skopelos-Zelen-je-na-Skopelose-a-Skiathose-vsadepritomna.jpg

Aká flóra rastie na ostrovoch Skopelos a Skiathos

Ak sa prejdete po ostrovných lesoch, spoločnosť vám budú robiť najmä borovicové porasty (borovica halepská), olivové háje a slivkové, mandľové či hruškové sady. Hojne zastúpené sú i duby (dub kermesový a dub cezmínový) a ďalšie teplomilné stromy.

Ktoré živočíchy uvidíte na prechádzkach po Skiathose a Skopelose

Okrem domestikovaných kôz, oviec a mačiek môžete z cicavcov na ostrovoch stretnúť kuny, daniele, jazvece, zajace, netopiere alebo ježkov. Z blízkeho morského národného parku Alonnisos sem občas pripláva tuleň stredomorský.

Vzdušný priestor nad Skiathosom a Skopelosom ovládli početné druhy vtákov vrátane sokola lastovičieho, vírov, kaní, sokola myšiara, orlov, supov, vrán, volaviek popolavých, rybárika riečneho, kormoránov a čajok. Z menších živočíchov sú zastúpené plazy (korytnačky, gekóny, jašterice, užovky, zmije) i obojživelníky (žaby).

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám