×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Šport, kláštory, bary. Skiathos a Skopelos sú plné zábavy

Oba ostrovy charakterizuje malebná zelená krajina, množstvo typicky gréckych monastierí a rušné centrá administratívnych stredísk. V spojení s nádhernými plážami, množstvom športových príležitostí a chutnou gastronómiou je to záruka, že sa tu počas dovolenky rozhodne nebudete nudiť.

Čo robiť na Skiathose

Veľa zaujímavých miest ostrova Skiathos môžete spoznať na vlastnú päsť. Výlety do hornatého severu zaručujú krásne výhľady na zachovalú krajinu, do mnohých lokalít sa dostanete terénnym autom a ostrov vrátane zastávky na ostrovčeku Tsougria môžete oboplávať loďou.

Grecko-13-Skiathos-a-Skopelos-Pohlad-na-mesto-Skiathos-s-ostrovom-Skopelos-v-pozadi.jpg

Kláštory na ostrove Skiathos

Navštívte aspoň niektorý z kláštorov na ostrove. K najkrajším monastierom celého Grécka patrí Evangelistrias z konca 18. storočia, na ktorom bola v roku 1807 prvýkrát vztýčená grécka vlajka. Za videnie stojí i starý kláštor Theotokou Kechrias s kolóniou netopierov, ženský kláštor Panagias Kounistras či osamotený kláštor Agiou Charalambou.

Pamiatky, reštaurácie a nočná zábava v meste Skiathos

Počas svojich potuliek mestom nevynechajte rybársky prístav, Papadiamantisovo múzeum a galériu Versakis so zbierkou starožitností. Okolo hlavnej ulice Alexándrou Papadiamanti sa sústreďujú početné obchodíky a gastronomické podniky. Z najlepších taverien a rybích reštaurácií je možné odporučiť Calypso na nábreží, luxusnú reštauráciu The Windmill nad prístavom či 1901 En Skiatho servírujúcu tradičnú grécku kuchyňu.

Nočný život pulzuje hlavne v ulici Polytechniou, kde funguje najstarší klub na ostrove Borzoi či anglickým šarmom preslávený bar Admiral Benbow. Dobrú zábavu nájdete i v letnom kine Refresh Paradiso a v pevnosti Bourtzi, kde sa usporadúvajú kultúrne akcie.

Čo robiť na ostrove Skopelos

Terén ostrova, predovšetkým borovicové lesy na západe, láka na turistiku a poznávanie pamätihodností. Za výšľap stojí okolie tunajšieho najvyššieho vrchu Délfi (681 m n. m.), les Vathia či malebná vieska Revythi.

Skopelos a jeho pamätihodnosti

Hlavné administratívne stredisko Skopelos (Chora) sa snaží o zachovanie pôvodného charakteru, a to aj navzdory zvyšujúcemu sa počtu turistov. V bludisku úzkych uličiek v tieni zrúcaniny benátskeho hradu nájdete údajne 123 kostolíkov a kaplniek, ale aj múzeum ľudového umenia a centrum fotografie.

Grecko-13-Skiathos-a-Skopelos-Pohlad-na-mesto-Skopelos.jpg

Podobnou atmosférou dýcha i druhé najväčšie mesto ostrova Glossa s typickými vydláždenými uličkami a peknými domami s drevenými balkónmi a bridlicovými strechami. Lokalita Karya sa preslávila objavmi raných kresťanských skalných hrobov sendoukia a kostol Agios Ionnis Kastri na vysokej pobrežnej skale nádhernými výhľadmi.

Kláštory na ostrove Skopelos

Neďaleko Chory leží ženský kláštor Evangelistrias a predovšetkým krásny a osamelý Prodromou. Nový opravený a verejnosti sprístupnený je kláštor Metamorfosis obklopený zeleňou na neveľkom myse.

Reštaurácie a nočná zábava na Skopelose

Rušná prístavná štvrť mesta Skopelos (a ešte živšia počas štátnych sviatkov) prekypuje tavernami, kaviarňami, barmi a obchodmi. Ku kvalitným gastronomickým podnikom patrí rybia taverna To Aktaion Nna, lahôdkarstvo La Frianderie, klasická grécka kuchyňa Platanos či koktejlový bar Le Bistro.

Z nočných podnikov stojí za vyskúšanie luxusne sa tváriaca Vengera, tradičný Platanos Jazz Club Klub či Karavi vo veľkej plachetnici na pláži. Oveľa menší výber vás čaká v Glosse, kde na vrchole pomyselného rebríčka stojí taverna To Agnandi.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám