×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Najúchvatnejšie pláže Santorini

Pláže s čiernym pieskom sú pre Santorini typické ako biele domčeky s modrými okenicami. Nájdete tu ale i červené a biele. Väčšina z nich má krásne čistú vodu, ideálne pre vodné hry.

Kam na pláž na Santorini

Ammoudi

Na pláž Ammoudi sa dostanete z obce Oia. Stačí zísť dolu po schodoch alebo sa zviesť na chrbáte somára. Pobrežie je tu prevažne skalnaté, voda krištáľovo čistá a perfektný pokoj. Veľkou odmenou za malé nepohodlie vám bude aj jedinečný výhľad na kalderu a majestátne skaliská nad vami.

Cape Columbo

Cape Columbo patrí k izolovanejším plážam na severe Santorini, napriek tomu sa na ňu oplatí pozrieť. Leží asi 12 kilometrov severovýchodne od Thiry. Stačí zísť menší svah vedúci od príjazdovej cesty, potom sa už môžete oddávať takmer nerušenej oáze pokoja, obklopenej romantickými útesmi. Pláž má prevažne šedý piesok s kamienkami, a pretože je tu často veterno, môžete sa tešiť i na vlny. Odporúčame, aby ste sa na výlet dobre pripravili, žiadne turistické vybavenie, ani občerstvenie tu nenájdete.

Grecko-11-Santorini-Nadherna-plaz-Kamari.jpg

Kamari

Ak sa rozhodnete spoznávať juhovýchod Santorini, pláž Kamari je ideálnym miestom pre prestávku, i keď pre niekoho je i celý deň na Kamari málo. Pláž je dlhá asi 2,5 kilometra a miestami až 50 m široká. Pre turistov je tu pripravené všetko na 110 percent: kompletné plážové zázemie, centrum vodných športov, plážový bar i stánky s občerstvením. Pláž lemuje krásna promenáda, kde nájdete veľa reštaurácií, taverien, barov a obchodov. Odporúčame hlavne vinotéky, v ktorých si môžete kúpiť skutočne delikátne víno.

Ak by vás leňošenie nebavilo, odskočte si hore do Mesa Vouno. Je to príjemná prechádzka a z výšky budete mať celé okolie i s plážou ako na dlani. Všetkých nadšencov histórie príjemne prekvapí možnosť prehliadky významného archeologického náleziska.

Katharos

Preferujete pokoj a čo najväčšie súkromie? Choďte práve tam. Katharos leží asi 15 minút od obce Oia a dostanete sa sem pešou cestou alebo po mori na loďke. Blúdenia sa báť nemusíte, cesta je dobre označená. Odporúčame zobrať si so sebou topánky do vody a malé občerstvenie, pláž nemá žiadne zázemie ani stánky.

Mesa Pigadia

Pláž Mesa Pigadia je ukrytá úplne dole na juhu, západne od pláží Red beach (Červená pláž) a White Beach (Biela pláž). Nemá síce jemný piesok, skôr skaliská a veľké kamene, výhodou je však menší počet turistov a pôsobivé skalné útvary.

Monolitho

Pláž Monolitho by nemal vynechať žiadny milovník vodných a plážových radovánok. Je to jedna z najvyhľadávanejších pláží na ostrove, a to i pre rodiny s malými deťmi. Ako jedna z mála má pozvoľný vstup do mora. Piesok je síce trochu tmavší, vlastne ako takmer všade na Santorini, okolie je ale plné zelene. V blízkosti funguje celý rad reštaurácií, taverien, kaviarní a barov.
Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám