×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Možnosti dopravy po Santorini

Na objavovanie krás ostrova Santorini využite miestnu prepravu. Poradíme vám, ako na to.

Lodná doprava

Na výlety za hranice ostrova je najlepšia plavba trajektom, ktorý je síce pomalší ako katamaran, ale oveľa lacnejší. Na okolité ostrovy jazdia pravidelné spoje. Podrobné informácie o cestovných poriadkoch vám povie delegát.

Grecko-11-Santorini-Rusna-lodna-premavka-v-kaldere-Santorini.jpg

Autobusová doprava

Miestne autobusové linky na Santorini prevádzkujte spoločnosť KTEL. Relatívne pohodlne sa s nimi dopravíte do každej obce. Všetky spoje odchádzajú zo stanice v hlavnom meste Thira. V praxi to znamená, že napr. v prípade cesty z mesta Oia do Akrotiri musíte ísť najprv z Oiy do Thiry a až potom odtiaľ zo zastávky v Akrotire.

Cestovné lístky sa kupujú priamo v autobusoch a je potrebné počítať s cenou okolo 2 eur za jednosmerný lístok na osobu.

Taxi

Autá taxíkov sú k dispozícii na mnohých miestach ostrova. V metropole nájdete centrálne stanovisko taxi na hlavnej stanici, ale na zavolanie pre vás vozidlo príde, kam si poviete. Ceny sa počítajú podľa vzdialenosti, odporúčame sa s taxikárom dopredu dohodnúť aspoň na orientačnej cene.

Automobily a motocykle

Ak chcete byť pánmi svojho času a spoznať zaujímavé miesta Santorini podľa vlastného plánu, zvážte požičanie auta alebo motorky. Na ostrove je mnoho spoločností, ktoré požičiavajú autá, motocykle a štvorkolky. Samozrejme sa môžete obrátiť i na delegáta, ktorý vám sprostredkuje požičanie auta.

Ak sa rozhodnete nájsť požičovňu sami, v prípade akýchkoľvek problémov vám bohužiaľ nebudeme môcť pomôcť. Odporúčame, aby sa dôkladne oboznámili so zmluvnými podmienkami, predovšetkým čo sa týka poistenia vozidla. Upozorňujeme i na horší stav ciest v odľahlejších častiach ostrova, niekde sú dokonca nespevnené.

Dopravné predpisy

Na riadenie automobilu nie je potrebný medzinárodný vodičský preukaz. Na Santorini platia štandardné európske pravidlá cestnej premávky. Z tých najdôležitejších vyberáme:

  • Maximálna rýchlosť v obci je 50 km/h, mimo obce 80 km/h
  • Na kruhových objazdoch platí prednosť sprava
  • Povinnosť zapnutých bezpečnostných pásov na predných sedadlách
  • Dieťa musí sedieť v detskej autosedačke
  • Na motocykli je nutné mať nasadenú bezpečnostnú prilbu
  • Vodič nesmie pri šoférovaní telefonovať

Je potrebné venovať zvýšenú pozornosť riadeniu, štýl jazdy Grékov je svojráznejší a dopravné predpisy sa tu často porušujú, hlavne čo sa týka dodržiavania povolenej rýchlosti.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám