×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Dovolenka na Santorini aktívna a zábavná

Ak radi relaxujete aktívne, nižšie nájdete zopár tipov.

Pohybu nie je nikdy dosť

Vodné aktivity

Vďaka priezračnému moru budete mať ideálne podmienky na potápanie, avšak je potrebné nájsť niektorú z miestnych potápačských škôl, ktoré vás zavedú za krásami tunajšieho podmorského kráľovstva. Na čisto turistických plážach si môžete v centre vodných športov objednať jazdu na člne alebo kajaku, vyskúšať vodné lyže, surfovanie, jazdu na banáne či wakeboarding.

Kam na prechádzku?

Romantika gréckych dediniek s bielymi domčekmi a modrými strechami je pre Santorini typická. Nech už sa vydáte kamkoľvek, budete sa mať na čo pozerať. A vďaka miestami kopcovitému profilu ostrova posilnia pešie výlety vašu fyzickú kondíciu (typickým príkladom výpravy do výšin je cesta do sedla nad Kamari k jaskyni Zoodochos Pigis a ku zvyškom starej Thiry).

Ak budete chcieť po ceste vidieť múzeum, archeologický nález, pekný kostolík alebo inú zaujímavosť, informujte sa u delegáta, ktorý vám poradí, kam sa pozrieť a odporučí i najlepšiu trasu.

Na bicykli

Bicykle sú najlacnejším spôsobom dopravy po ostrove. Požičovne s prijateľnými cenami nájdete vo väčších obciach a turistických centrách.

Ostatné športy

Posilňovne, tenisové kurty a bazény tvoria poväčšine súčasť každého hotela. Ak nie, recepcia v hoteli alebo delegát vám poradí, kde nájdete dané športovisko.

Dobré jedlo a pitie

V každom väčšom stredisku majú turisti na výber z mnohých typov reštaurácií, taverien a barov, z ktorých mnohé sú otvorené až do ranných hodín. Významnú úlohu u ich má biele suché víno. Určite ho ochutnajte (hľadajte pod značkou Vinsanto), patrí totiž vôbec k najlepším v Grécku.

Suveníry, darčeky a nákupy na Santorini

Kde a za čo na Santorini míňať peniaze? Pre seba i svojich najbližších môžete zakúpiť veľa krásnych darčekov od suvenírov cez oblečenie a výrobky gréckej výroby až po zberateľské kúsky každého druhu. Je tu množstvo nákupných možností – trhy, pouličné stánky, menšie kamenné obchodíky i veľké obchodné centrá a nákupné triedy.

Grecko-11-Santorini-Culy-obchodny-ruch-v-meste-Thira.jpg

Najviac ich je v meste Thira. Málokto odtiaľto odchádza naprázdno. Uličky sú napratané obchodmi od začiatku do konca a uspokoja i toho najnáročnejšieho zákazníka.

Ak máte dostatok peňazí, spýtajte sa na „Zlatú uličku“. Ako už napovedá názor, zoženiete tu najmä zlato a šperky. Málokde v Grécku nájdete na jednom mieste tak širokú koncentráciu zlatníctiev. Samozrejme nechýba ani kolekcia najnovších dizajnových šperkov gréckej i zahraničnej výroby, ručne vyrábané strieborné šperky a veľa iného.

Kde sú šperky, tam k móde nie je ďaleko. Ak ide o oblečenie, obuv a doplnky, najväčší výber ponúkajú obchody vo väčších letoviskách. Navyše v Thire nájdete rozľahlé obchodné centrum s kozmetikou a parfumami.

Dobre nakúpite i v mestečku Oia, pre ktoré sú charakteristické skôr menšie malebné obchodíky. Nájdete v nich oblečenie rôznych značiek a štýlov, suveníry, kožené výrobky, umelecké predmety všemožných kultúr alebo výrobky gréckej výroby (výšivky, krajky a tkané výrobky, keramiku).

Na Santorini je možné nakupovať v podstate všade. Či už budete hľadať výrobky umeleckého charakteru, potraviny (olivový olej, chalva), kvalitné víno, pálenku (metaxa, ouzo) či iba drobný suvenír, určite vždy niečo zoženiete.

Nočný život na Santorini

Hotely pre svojich hostí často usporadúvajú atraktívne animačné večery, najčastejšie so živou hudbou. Veľké komplexy majú pripravený športovo-zábavný program počas celého dňa. Ak budete mať šťastie a počas dovolenky sa trafíte do osláv niektorého z gréckych štátnych sviatkov, určite si nájdite príležitosť a pripojte sa k oslavám! Je to skvelá príležitosť, ako si vypočuť typickú grécku hudbu a možno sa i naučiť základné kroky tradičných gréckych tancov.

Ak sa vám dlho po zotmení ešte nebude chcieť ísť spať, po celom Santorini budete mať veľa možností, kde sa zabaviť. Mnohé taverny nezatvárajú pred polnocou, bary a diskotéky žijú dlho do noci, niektoré dokonca do svitania.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám