×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Cestovania po Samose miestnou dopravou sa nebojte

Grecko-8-Samos-Pristav-v-samoskom-meste-Pythagorio.jpg

Medzinárodné letisko Aristarchos sa nachádza vo východnej časti ostrova pri meste Pythagorion.

Pravidelné autobusy, dostupné taxíky

Miestna autobusová doprava je zabezpečovaná väčšinou žlto-zelenými vozidlami spoločnosti K.T.E.L. Zastávky sú spravidla označené modrou tabuľou. Cestovné poriadky nájdete najčastejšie na recepcii v hoteli, cestovné lístky sa kupujú priamo v autobuse.

Taxíky predstavujú cenovo prijateľný spôsob dopravy na kratšie vzdialenosti. Vozidlá majú taxameter, ale môžete sa s vodičom aj vopred dohodnúť na pevnej cene. Nie je vôbec výnimkou, ak taxík po ceste priberie ďalších pasažierov, pričom každý platí svoju trasu. Taxi si môžete objednať aj na recepcii vášho hotela.

Ako si požičať spoľahlivé auto

Cestovná kancelária FISCHER umožňuje prenájom osobných automobilov prostredníctvom zmluvnej požičovne áut. Delegát vám oznámi kompletné informácie vrátane cien. V prípade zapožičania vozidla v inej požičovne sa dôkladne oboznámte so zmluvnými podmienkami, hlavne s poistením. Minimálny vek vodiča prenajatého vozidla je stanovený na 21 rokov a vodičský preukaz musí vlastniť minimálne 12 mesiacov.

Dopravné predpisy na Samose

Cestná premávka na cestách, hlavne vo veľkých mestách či rekreačných zónach býva na ostrove hustá a nie vždy sa dodržiavajú predpisy podľa stredoeurópskeho štandardu. K miestnym zvyklostiam patrí vytváranie ďalších jazdných pruhov na cestách, jazda v protismere v jednosmernej ulici či minimálne používanie smerových svetiel.

Samoské špeciality v dopravnej premávke

Okolo Samosu a horských dediniek vedie asfaltová cesta, na ktorú nadväzujú menej zjazdné cesty k moru a do hornatého vnútrozemia. Po týchto cestách je povolené jazdiť iba terénnym autom alebo terénnou motorkou. Dávajte si pozor na ovce a inú zver prechádzajúcu cez cestu.

Najvyššia povolená rýchlosť je v mestách 50 a mimo obce 80 kilometrov za hodinu. Povinné je používanie bezpečnostných pásov a prilba pre motocyklistov! Dávajte si pozor aj na zákazy státia a zastavenia, pokuty za nedodržiavanie predpisov sú pomerne vysoké.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám