×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Peloponézska príroda je zelená, avšak nie príliš bohatá

Na území Peloponézu sa nachádza množstvo prírodných krás zahŕňajúcich hory, vodopády, jaskyne a jazerá. Tomu zodpovedá i počet tunajších chránených oblastí, ku ktorým tiež patrí:

  • Les Strofilia (Strofilia Forest-Kotakhi Wetland) pri Lakopetre s piesočnými dunami a s lagúnami Prokopos a Limni Lamia
  • Horské rezervácie v okolí Kalavryty (Dasos Ethnikis Anexartisias, Krastoni-Sokara atď.)
  • Lagúna Kotychi neďaleko Killini
Grecko-14-Peloponez-Prirodna-rezervacia-Strofilia-Forest.jpg

Ak postupujete od mora do vnútrozemia, väčšinou sa z pobrežných rovín rýchlo dostanete do podhoria divokých peloponézskych hôr. Najprv však musíte obísť početné políčka s rachotiacimi traktormi či lenivo sa pohybujúce somáre, ovocné a olivové sady, vinohrady a upravené záhradky. V týchto oblastiach patrí poľnohospodárstvo k najdôležitejším zdrojom obživy miestnych obyvateľov.

Fauna a flóra Peloponézu

Bohatá stredomorská vegetácia často pokrýva svahy do nadmorských výšok okolo 1 300 metrov, ďalej sa vypínajú už iba skaliská, osviežené horskými lúkami. S podobným obrazom krajiny sa stretnete v najvyšších horách Taygetos na juhu (šplhajú až do 2 407 metrov nad morom) v úchvatnom Chelmose na severe i v pôvabnom masíve Parnon (Malevos) na juhovýchode.

V často ľudoprázdnych krajoch centrálneho Peloponézu sa darí aj celému radu živočíšnych druhov, predovšetkým stavovcom, plazom a vtákom. Vzhľadom na oddelenie polostrova od pevniny Korintským kanálom je však jeho biodiverzita obmedzená a z cicavcov sa môžete stretnúť napríklad iba so zajacmi, líškami alebo srnčou zverou.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám