×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Teplota mora a ďalšie podrobnosti o počasí Peloponézu

Subtropické podnebie na Peloponézskom polostrove je ako stvorené na nádhernú rodinnú dovolenku naplnenú kúpaním a opaľovaním na plážach. Veľmi sa podobá počasiu vo zvyšnej časti Grécka, aj keď v jednotlivých letoviskách ako Tolo, Lakopetra či Kalamata sa môže vzhľadom k veľkej rozlohe oblasti líšiť.

Kedy vyraziť na pláže Peloponézu

Počas jarných mesiacov na Peloponéze často prší, teploty v nížinách už stúpajú nad dvadsať stupňov, vysoko v horách sa naopak držia posledné zvyšky snehu.

Dlhé letné počasie začína už koncom mája a trvá až do začiatku októbra. Veľmi slnečno a horúco je najmä v júli a auguste. Zrážky sa vyskytujú ojedinele a teploty sú veľmi vysoké (bežne nad 30 stupňov). Morská voda okolo pláží sa drží na príjemných 23 až 26 stupňoch.

Na jeseň sa ochladí, obloha sa zatiahne, dážď je častejší a teplota mora to logicky nasleduje miernym ochladením. Podobný charakter počasia zostáva počas celej zimy, kedy teploty klesajú pod 15 stupňov. Na horách sneží, čo využíva napríklad lyžiarsky areál po pohorím Aroania Chelmos blízko Kalavryty.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám