×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Piesok, pokoj a romantická krajina naokolo, to sú pláže Peloponézu

Dĺžka pobrežia Peloponézskeho polostrova dosahuje niekoľko sto kilometrov. Vyniká členitosťou, početnými zátokami i blízkymi ostrovčekmi, nádhernými krajinnými scenériami a čistou prírodou. Najlepšie peloponézske pláže ležia väčšinou ďaleko od civilizácie, ďalšia skupina v blízkosti turistických rezortov ponúka kompletné vybavenie vrátane služieb plavčíka.

Výber z najkrajších peloponézskych pláží

Inšpirujte sa plážami, ktoré na polostrove patria k najkrajším. Niekedy je potrebné prejsť určitý kus cesty autom, ale ich jedinečnosť vám celú tú námahu vynahradí.

Grecko-14-Peloponez-Plaze-na-Peloponeze-patria-k-najkrajsim-v-Stredomori.jpg

Pláže na severe Peloponézu

Agios Andreas

Malá, iba 200 metrov dlhá plážička sa nachádza severozápadne od Katakola pri vieske Agios Andreas. Vyniká piesočnatým povrchom, svižným klesaním morského dna a výhľadmi na blízke ostrovčeky i ďaleký Zakynthos.

Arkoudi

Nádherná pláž Arkoudi vypĺňa 250 metrov širokú zátoku medzi mestečkom Arkoudi a skalnatým mysom, vybiehajúcim do Jónskeho mora. Pokrýva ju hrubý piesok a vstup do vody je pozvoľný.

Kalogria

Piesočnatá pláž Kalogria s menšími dunami leží neďaleko letoviska Lakopetra. Ťahá sa na severnom okraji chránenej oblasti lesa Strofilia v miestach, kde riečka Larissos vytekajúca z lagúny Prokopos ústi do Jónskeho mora. Vďaka jej veľkosti (dĺžka niekoľko kilometrov) na nej vždy nájdete dostatok súkromia, zároveň nechýbajú ležadlá so slnečníkmi a bary s občerstvením. Niektoré úseky sú nudistické.

Skafidia

Parádnu pláž Skafidia nájdete pri rovnomennej obci zhruba 4 kilometre severne od Katakola. Často však býva dosť obsadená rekreantmi.

Spiandza

Nekonečný pás piesočnatého pobrežia s dĺžkou zhruba 60 (!) kilometrov začína pri stredisku Katakolo a vinie sa pozdĺž Zachara až k letovisku Kalo Nero na juhu. Na jednotlivé pláže ho rozdeľuje ústie početných vodných tokov, ktoré sa tu vlievajú do Jónskeho mora. Úsek pri Katakola sa nazýva Spiandza, avšak piesok je tu skôr tvrdý a voda nie príliš hlboká, nevhodná na plávanie.

Grecko-14-Peloponez-Plaz-Skafidia-pri-Jonskom-mori.jpg

Pláže na juhu Peloponézu

Simos

Za najkrajšiu pláž Peloponézu je považovaná Simos Beach na ostrovčeku Elafonisos, ktorý leží tesne pri južnom okraji polostrova. Pláž je doslova kráľovstvom jemného piesku, decentných dún, pokoja a krištáľovo čistej vody. Jej príťažlivosť zvyšuje ešte krátka piesočnatá kosa, spájajúca ju so skaliskom vystupujúcim z morských vĺn.

Tolo

Príjemná pláž Tolo sa ťahá pozdĺž letoviska v rovnakým názvom na východnom pobreží Peloponézu. Z jednej strany ju ukončuje romanticky vyzerajúci skalnatý útes, z druhej malá jachtová marína. Ponúka kompletné plážové vybavenie, zároveň aj davy turistov počas hlavnej sezóny.

Voidolikia

Fascinujúca pláž Voidolikia sa ukrýva medzi mestečkami Gargaliani a Pylos na juhozápade Peloponézu. Má takmer presný polkruhový tvar a pokrýva ju jemný svetlý piesok ako v Karibiku. Z jednej strany obopína malú zátoku, ktorá je z troch strán uzatvorená a spojená s Jónskym morom iba úzkym prielivom, smerom do vnútrozemia sa rozlieva lagúna Limni Divariou. Vďaka tomu k nej vedie prístup iba z dvoch miest po úzkom páse pobrežia. Jej kúzlo dotvára magické okolie, plné malebných kopčekov a divokých skalísk.
Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám