×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Zemepis Lefkady

Lefkada je menší grécky ostrov patriaci do skupiny celkovo siedmych Jónskych ostrovov. Nachádza sa medzi ostrovmi Korfu a Kefalónia. S pevninou je prepojený unikátnym zdvíhacím mostom. Rozloha Lefkady tvorí pri dĺžke 35 kilometrov a šírke až 15 kilometrov približne 300 kilometrov štvorcových.

Grecko-3-Lefkada-Pohlad-na-Lefkadu-pri-letovisku-Nidri.jpg

Pláže sa tiahnu pozdĺž 117 kilometrov pobrežia. Tie najkrajšie, verejné či súkromné, sú na západe ostrova. Výnimočným zážitkom je výhľad z najvyššieho kopca Stavrota (1 167 metrov) v srdci ostrova.

O lefkadskom obyvateľstve

Hlavným mestom Lefkady je mesto Lefkada na severe ostrova. K väčším mestám patrí ďalej napríklad Nidri na východe, obklopené malými ostrovčekmi. Mnohí si možno vybavia ostrov Skorpios, ktorý si kúpil miliardár Aristoteles Onassis.

Na juh Lefkady miera dnes nielen turisti, ale i windsurferi, hlavne do strediska Vasiliki, druhého najväčšieho centra tohto športu v celom Grécku. Západ je pokojnejší a považuje sa za najrozmanitejšiu časť ostrova.

Na ostrove žijú stáli, mimochodom veľmi milí a pohostinní obyvatelia v počte asi 25 tisíc. V sezóne sem prichádzajú tisíce ďalších Grékov, ktorí tu majú svoje sídla, na zimu zasa naopak tisíce odchádzajú za prácou na pevninu.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám