×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Jedinečné pláže Lefkady

Pláže na Lefkade patria medzi najkrajšie v Európe a niektoré i na svete. More sa tu sfarbuje od azúrovej cez sýtu tmavomodrú. Na plážach je vo väčšine prípadov k dispozícii plážový servis, ležadlá a slnečníky sú poskytované za poplatok. Pre vašu dovolenku vyberáme z najkrajších pláži na Lefkade:

Severozápadné pobrežie

Pefkoulia

Dva kilometre dlhá, kamienkovo-piesočnatá pláž, ktorá sa ťahá od Agios Nikitas. Sú tu dve taverničky a v blízkosti sa nachádza parkovisko.

Gyra

Niekoľkokilometrová pláž sa nachádza medzi pevnosťou Santa Maria a veternými mlynmi. Označuje sa ako „pláž veterných mlynov“ a je rajom pre windsurfing.

Západné pobrežie

Milos

Pláž Milos je prístupná z lode alebo trocha dlhšou cestou z hornej časti letoviska Agios Nikitas. Na pláži nie je občerstvenie, avšak ani veľa turistov. Časť pláže je nudistická.

Kathisma

Kamienková pláž Kathisma sa nachádza asi dva kilometre od Agios Nikitas. Okolo stoja taverny a pár obchodov. Ležadlá a slnečníky si môžete požičať za poplatok. Na pláž sa dostanete pohodlne autom i na skútri.

Grecko-plaze-Plaz-Egremni-Lefkade.jpg

Gialos

Gialos je prírodná piesočnatá pláž s kamienkami. Dostanete sa na ňu z mestečka Athani odbočkou zľava. Nechýba možnosť požičania ležadla a slnečníku alebo sa občerstviť v stánku či v miestnej taverne.

Egremni

Egremni patrí k najkrajším plážam na ostrove Lefkada. Meria okolo dvoch kilometrov a môžete si na nej dopriať komfort ležadiel, slnečníkov i občerstvenia.

Prístup k pláži Egremni vedie po zhruba 300 schodoch. Odmenou vám bude pohľad, ktorý si snáď ani neviete predstaviť. Fascinujúce odtiene modrej prechádzajúce cez biely piesok v kontraste so skalami z vápenca sú doslova dychvyrážajúce.

Málokto vie, že za skalou je ešte jedna menšia pláž, ktorá nie je o nič menej krajšia. Pri návrate naspäť si môžete po vyšliapaní schodov doplniť energiu v menšej taverničke.

Jedinou menšou nevýhodou je tu parkovanie. Parkovisko je totiž vzdialené asi tri kilometre po hrboľatej štrkovej ceste.

Grecko-plaze-Plaz-Porto-Katsiki-beach-na-Lefkade.jpg

Porto Katsiki

Porto Katsiki je asi najznámejšia a možno i najobľúbenejšia pláž Lefkady, veď sa pýši tretím miestom v ankete o najkrajšiu pláž sveta. Najpôvabnejšia je pri východe a západe slnka, kedy krásy ostrova môžete pozorovať z neďalekého vyhliadkového mosta. K samotnej pláži vedie asi 80 schodov.

Agiofili

Menšia, avšak kúzelná plážička s útesom na juhu Lefkady. Dostanete sa k nej vodným taxíkom z Vasiliki. Ak sa vyberiete práve sem, nezabudnite na šnorchel.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám