×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Dopravné prostriedky na Lefkade

Vzduchom

Najbližšie letisko pri Lefkade bolo postavené na úzkej šiji pri meste Preveza vo vzdialenosti asi 25 kilometrov. Ide o medzinárodné Aktion Airport, ktorého originálne smerované dráhy začínajú a končia takmer v mori.

Autobusom po Lefkade

Na ostrove funguje sieť pravidelných liniek KTEL. Hlavne počas hlavnej sezóny je nutné počítať s tým, že autobusy nejazdia presne na čas, odporúčame preto prísť na zastávku radšej o niekoľko minút skôr. Zastávky spoznáte podľa menších farebných búdok, rozmiestnených na každom dôležitejšom mieste či dedinke. Cestovné poriadky majú vyznačený iba čas príchodu autobusu, nie však čas príchodu do jednotlivých zastávok. Cena cestovného lístka za autobus sa pohybuje okolo dvoch eur na osobu.

Ako mávnuť na lefkadský taxík

I na Lefkade sú vozidlá taxislužby štandardne označené nápisom TAXI. Nebuďte prekvapení, ak vám auto na zamávanie nezastaví. Taxíky majú svoje pevné stanovištia na veľa miestach alebo je možné ich zavolať cez infolinku taxislužby. Do ceny sa spravidla započítava i miesto, odkiaľ taxík prišiel. Na cenu sa radšej vždy pýtajte popredu, aspoň orientačne.

Grecko-3-Lefkada-Lod-patri-na-Lefkade-k-oblubenym-dopravnym-prostriedkom.jpg

Cestovná kancelária FISCHER zabezpečuje prenájom áut prostredníctvom zmluvnej požičovne áut za cenovo veľmi výhodných podmienok. Náš sprievodca vám poskytne informácie o možnostiach prenájmu vozidiel a cenách. Zabezpečí aj rezerváciu, odovzdanie vozidla a odporučí zaujímavé ciele a vhodné cesty.

Dopravné predpisy v skratke 

Na Lefkade platia bežné dopravné predpisy tak, ako ich poznáte. Pripomeňte si niekoľko zásadnejších:

  • Maximálna rýchlosť v obci je 50, mimo obce 80 kilometrov za hodinu
  • Povinnosť pripútania bezpečnostným pásom pre vodiča i spolujazdca
  • Zákaz používania mobilných telefónov počas šoférovania
  • Detské sedačky sú povinné
  • Prednosť vozidlám prichádzajúcim sprava platí i na kruhom objazde
  • Používanie prilby u motocyklistov bez výnimky


V smerových tabuliach sa celkom vyznáte, pretože sú označené po grécky i latinsky. Na cestách buďte obozretní a dávajte pozor na špecifický spôsob jazdy veľkej časti gréckych vodičov!

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám