×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Ako, kde a čím sa zabaviť na Kose

Kos patrí síce medzi menšie grécke ostrovy, avšak rozhodne to neznamená, že nemá čo ponúknuť. Vďaka svoju nížinatému terénu je perfektný napríklad pre pešie túry a výlety na bicykli. Kos je perfektný aj pre jednoduché prechádzky mestom a užívanie si atmosféry ostrova. Samozrejme tu nájdete i mnohé grécke pamiatky a celý rad zaujímavých miest, ktoré vám spestria výlet.

Šport a pohyb

Cyklistika

Požičovne bicyklov nájdete asi všade. Sever a východ Kosu ponúkajú menej náročný terén, juh je hornatejší. Označené cyklistické chodníky vedú i cez hlavné mesto Kós.

Potápanie a šnorchlovanie

Na Kose nie sú úplne ideálne podmienky na potápanie a šnorchlovanie. Šnorchlovať môžete síce kdekoľvek, avšak z podmorského života veľa neuvidíte. Najvhodnejšie podmienky sú na polostrove Kefalos pri ostrove Kastri. Ak sa chcete potápať, využite niektoré z potápačských centier. Skúsení potápači vás vyvezú ďalej od brehov a ukážu vám vhodné miesta.

Windsurfing, kitesurfing

Kos je naopak skvelým miestom na surfovanie. Najlepšie podmienky má hlavne sever ostrova.

Plachtenie

Okolie ostrova ponúka vhodné podmienky i na tento šport.

Grecko-4-Kos-Ostrov-Kos-poskytuje-veľa-prilezitosti-na-aktivne-prezitie-dovolenky.jpg

Ďalšie vodné športy

Ponuka centier vodných športov na väčšine turistických pláží obsahuje parasailing alebo vlečenie na padáku za motorovým člnom, vodné lyžovanie, wakeboarding, jet ski, jazda na nafukovacom banáne, šliapacie bicykle, loďky a ďalšie aktivity. 

Nakupovanie a míňanie

Čo stojí za prinesenie z Kosa?

Obchody v letoviskách bývajú otvorené každý deň vrátane nedele spravidla od 09:00 do 22:00 hod. Niektoré z nich však stále dodržiavajú popoludňajšiu siestu.

Trhy tu však nenájdete. Je tu iba jedna tržnica, a to v hlavnom meste Kós. Čerstvé ovocie a zeleninu môžete kúpiť pozdĺž hlavných ciest.

Na ostrove Kos nájdete všetky upomienkové predmety typické pre Grécko – ouzo, Metaxu, olivy, olivový olej, kozmetiku s extraktom z olivového oleja, keramiku, tkané koberčeky atď. Typickým suvenírom je tiež tymianový med alebo škoricový sirup kaneláda.

Dajte si do nosa

Vo všetkých mestách nájdete veľa taverien, reštaurácií i prevádzok rýchleho občerstvenia. V nich môžete ochutnať typické grécke jedlá i medzinárodnú kuchyňu. Jednoduché pravidlo hovorí, že kde uvidíte sedieť Grékov, tam sa najlepšie varí. Mestečko Mastichari odporúčame milovníkom rýb a morských plodov, kde fungujú preslávené taverny, ktoré sa špecializujú na ryby a plody mora.

Ako sprepitné sa necháva obvykle 5 až 10 % z celkovej sumy účtu, záleží však na vašom rozhodnutí.

Zábava a nočný život

Najrušnejší nočný život je v Kardamene a v meste Kós v takzvanej Bar street, kde je najvyššia koncentrácia barov a nočných klubov na jednom mieste. 

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám