×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Poloha a geografia Kefalónie

Kefalonská krajina vyniká svojim pôvabom, členitosťou, kúzelným pobrežím a veľa inými krásami, ktoré v minulosti očarili mnohých návštevníkov. Medzi nimi bol i anglický romantický básnik George Gordon Byron, ktorý tu nakoniec i nejaký čas býval a prispel k preslávenosti ostrova v celej Európe.

Grecko-10-Kefalonia-Kefalonia,-zemsky-raj-to-na-pohlad.jpg

„Ostrov vôní a farieb“, ako sa dnes Kefalonii niekedy hovorí, je s rozlohou 781 kilometrov štvorcových najväčším z Jónského súostrovia. Za Krétou, Euboiou, Lesbosom, Rodosom a Chiom je to šiesty najväčší ostrov celého Grécka.

Najvyšší bod Kefalonie

Ostrov leží v Jónskom mori, zhruba 40 kilometrov západne od brehov pevninského Grécka. Tesne pri ňom sa v tomto smere nachádza ešte menší ostrov Ithaka (s ktorým zrejme kedysi tvoril jedno územie), o niečo ďalej na sever sa rozkladá Lefkada a na juhu sa rysuje Zakynthos.

Povrch ostrova je prevažne hornatý, hlavný masív Aenos (zároveň ide o národný park) sa ťahá zo severu na juhovýchod. V jeho južnej polovici sa tiež týči najvyšší vrch ostrova Mega Soros (1 628 metrov nad morom).

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám