×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Prázdniny na Kefalónii plné športu, aktivít a zábavy

Vodné a iné športy

Kefalonia, to sú najmä krásne pláže a pri nich, vo väčších letoviskách, ponuka najrôznejších vodných športov (jazda na banánoch, vodných lyžiach alebo surfovanie, paragliding a pod.). Tu sú ideálne podmienky na plávanie, vďaka krištáľovo čistej vode môžete vyskúšať šnorchlovanie i potápanie.

K dispozícii sú aj športoviská pre suchozemské pohybové aktivity. Nájdete tu ihriská na plážový volejbal, tenisové kurty, futbalové ihriská a požičovne športového náradia najrôznejšieho zamerania. Okolo ostrova sa usporadúvajú plavby loďou za odpočinkom a poznaním.

Čo pekné si odviesť z Kefalonie

Na Kefalonii určite navštívte niektorú z lokálnych tržníc (preslávená je napríklad tá v letovisku Argostoli) a nakúpte si výrobky z miestnej produkcie. Chýbať by nemalo víno Robola, ktorého lahodná chuť je preslávená ďaleko za hranicami ostrova.

Nočný život

Aj keď Kefalonia nepatrí k destináciám populárnym kvôli nočnému životu a bujarej zábave, vo väčších rekreačných strediskách rozhodne nebudete strádať ani v tomto smere. Dosť živo je napríklad v letovisku Skala, v prístave Lixouri či v nádhernom Fiskarde na severnom pobreží. Najrušnejšiu ulicou v mnohými obchodíkmi, hostincami a barmi nájdete v ostrovnej metropole Argostoli.

A kedy sa v kefalonskych rezortoch slávia štátne a náboženské sviatky? Rovnako ako v celom Grécku, vlastne pozrite sa na ich prehľad.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám