×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Praktické informácie pred pobytom na Karpathe

Plánujeme dovolenku na gréckom ostrove Karpathos? Prečítajte si niekoľko upresnení a rád v súvislosti s elektrickým prúdom, kvalitou vody, bezpečnostnou situáciou a ďalších každodenných záležitostí, ktorá sa vás môžu týkať.

Karpathos-prakticke-informacie.jpg

Elektrický prúd na Karpathose

Vo väčšine hotelov nebudete potrebovať adaptér, elektrické napätie je 220 V. Používajú sa rovnaké elektrické zástrčky typu C, E a F.

Pitná voda na Karpathose

Voda na Karpathose je pitná po prevarení. Na niektorých miestach, najmä v hlavnom meste Pigadia a jeho okolí, sa na uliciach nachádzajú fontánky a kohútiky s pitnou vodou, ktoré využívajú aj miestni obyvatelia.

Bezpečnosť a kriminalita na Karpathose

Malebný Karpathos a považuje za bezpečný ostrov, rovnako ako všade však preventívne buďte opatrní na osobné veci a cennosti. Nenechávajte svoje veci ľahkomyseľne na pláži alebo v aute. Ak stratíte cestovné doklady, ihneď informujte delegáta CK FISCHER, aby polícia včas vystavila potvrdenie o strate dokladov.

Využite hotelový trezor

Odporúčame využiť hotelový trezor, až na veľmi vzácne výnimky dostupný na každej izbe, niekedy na recepcii hotela. Uschovajte si v ňom všetky cennosti vrátane cestovných dokladov. Radšej si z nich urobte kópiu a noste so sebou osobné informácie a údaje na papieri.

Čo robiť pri poškodení batožiny

Ak počas cesty prišlo k poškodeniu vašej batožiny alebo jej obsah nie je v poriadku, pošlite reklamáciu leteckej spoločnosti. To urobte najneskôr do siedmych dní, inak strácate nárok na kompenzáciu. Podrobnejšie informácie vám poskytne delegát CK FISCHER.

Opaľovanie na plážach Karpathosu

Vyhýbajte sa priamemu slnku medzi 10:00 a 15:00 hod., aspoň počas prvých dní na Karpathose a na pláž choďte skoro dopoludnia alebo neskoro popoludní. Na pláži vždy používajte opaľovací krém, najlepšie s vysokým ochranným faktorom a pite potrebné množstvo tekutín. Aby vám opálenie dlhšie vydržalo a neošúpali ste sa, kožu dostatočne hydratujte.

Ako sa hovorí na Karpathose

Úradným jazykom Karpathosu je gréčtina. Na školách sa ako druhý jazyk vyučuje angličtina. Vzhľadom na to, že ostrov patril v minulosti dlhý čas Taliansku, hovoria miestni obyvatelia skvelo po taliansky. Týka sa to najmä staršej generácie, pre ktorú bola výuka taliančiny v škole povinná.
V turistických oblastiach sa bez problémov dohovoríte po anglicky, niektorí obyvatelia ovládajú i nemčinu. Gréci pri písaní používajú grécku abecedu (tzv. alfabetu).
Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám