×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Podnebie a počasie Karpathos? Horúco, slunečno a veterno

Ostrov leží v pásme subtropickej klímy s typicky stredomorským počasím. Karpathos je však o niečo suchší a vyprahnutejší ako zbytok súostrovia Dodekanéz. Asi najkrajšie počasie tu panuje na jar, kedy sa krajina vďaka dostatku zrážok zazelená a teploty sa pohybujú okolo príjemných 23 °C cez deň a 17 °C cez noc.

Karpathos-pocasie.jpg

Karpathos a počasie v júni, júli a počas zvyšku leta

Letné podnebie na Karpathose býva veľmi horúce. Slnko svieti denne 13 hodín, ručička na teplomere šplhá k 40 stupňom a prakticky sa neobjavujú zrážky. Letné horúčavy zjemňuje vietor Meltemi, ktorý naviac vytvára vynikajúce podmienky pre windsurfing a ďalšie vodné športy. Teplota mora na Karpathose sa v známych letoviskách (Lefkos, Arkasa, Amoopi atď.) približuje k 25 stupňom.
Rovnako ako jarné i jesenné mesiace na ostrove Karpathos potešia predovšetkým milovníkov pokojnej dovolenky a turistiky. Vzduch sa vyhreje maximálne na 30 stupňov a obzvlášť v septembri má aj morská voda stále príjemnú teplotu. Zima na Karpathose je mierna, s teplotami do 10 °C a s dažďom (ale bez sneženia).

Kedy vyraziť na dovolenku na Karpathos

Pekný pobyt na Karpathose zameraný na kúpanie a opaľovanie na pláži si užijete od začiatku júna do konca septembra. Ak vás viac zaujíma cestovanie po ostrove spojené s poznávaním pamiatok a prírodných krás, príďte sem radšej na jar alebo na začiatku jesene.

Priemerné teploty na Karpathose (v tieni v °C)

Grecko-1-Karpathos-vzduch.jpg

Priemerné zrážky na Karpathose (v mm)

Grecko-1-Karpathos-zrazky.jpg

Priemerná teplota morskej vody na Karpathose (v °C)

Grecko-1-Karpathos-more.jpg

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám