×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Pláže Karpathos, to je rozprávka plná pokoja, slnka a čistej vody

Takmer všetky pláže na ostrove pokrýva piesok alebo piesok s prímesou kamienkov, často ho zdobia kamene a lemujú romantické útesy. Vybavenie zahŕňa väčšinou ležadlá so slnečníkmi, občerstvenie a toalety. Okrem kúpania lákajú aj vodné športy, najmä windsurfing.

Najkrajšie pláže na ostrove Karpathos

Ak sa budete chcieť pozrieť na najobľúbenejšie pláže Karpathosu, vyskúšajte niektoré z nasledujúceho prehľadu.

Agios Minas

Pláž Agios Minas sa nachádza na severe ostrova v zátoke pod prudkými kopcami, z ktorých počas dažďa tečie potok do Stredozemného mora. Hlavnou výhodou je odľahlosť, môžete sa teda tešiť na dostatok súkromia.

Agios Teodoros

Kamienkovú pláž pri rekreačnom stredisku Arkasa na západe ostrova chránia strmé skaly, vytvárajúce zároveň peknú panorámu. Vďaka plytkému moru si na Agios Teodoros (Agios Theodoros) vychutnáte vodu, deti a neplavci sa nemusia obávať veľkých vĺn.

Achata

Neveľká, romantická pláž Achata severne od hlavného mesta Pigadia sa ukrýva pred vetrom i húfmi turistov za vysokými skalami. Je pokrytá drobnými kamienkami a plážové služby obsahujú slnečníky, ležadlá i tavernu.

Grecko-1-Karpathos-Najkrajsie-plaze-Karpathosu.jpg

Apealla

Zhruba pol kilometra dlhú pláž Apealla (Apella) lemujú vysoké hory. Uprostred ju rozdeľuje veľká skala, poskytujúca piesočnaté i kamienkové časti i kamenistú oblasť ideálnu na šnorchlovanie.

Kato Lakos

Sústavu krásnych pláží Kato Lakos (Kato Lakkos) na východe ostrova delia masívne balvany, často vytvárajúce dobrodružné tunely. Nájdete tu dostatok súkromia i rôzne typy povrchov ako piesok, kamienky či kamene.

Kyra Panagia

Menšia, avšak o to viac pôvabná pláž Kyra Panagia (Kira Panagia) sa schováva medzi zelenými kopcami z letoviska s rovnakým názvom. Užijete si tu pokoj, plávanie v čistej vode a z vyvýšeného kostolíka aj nádherný pohľad po okolí.

Nati

Pokojná pláž Nati vás možno prekvapí prítomnosťou nudistov a absenciou akéhokoľvek vybavenia. Tvoria ju jemné, malé kamienky.
Krásne pláže sa nachádzajú aj pri letoviskách Lefkos a Amoopi. Kam za kúpaním, to vám poradí i váš delegát. Zvážte prenájom vozidla, budete mať väčšie pohodlie a nemusíte sa obmedzovať kvôli miestnym linkám.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám