×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Sprievodca aktivitami a zábavou na ostrove Karpathos

Užite si prázdniny na Karpathose skutočne naplno. Nás sprievodca vám poradí, ktorým športom sa môžete venovať, aké zaujímavé lokality navštíviť, ako sa zabaviť a čo kúpiť ako pekné suveníry.

Karpathos-aktivity-1.jpg

Šport a pohyb na Karpathose

Vodné športy je možné prevádzkovať na niektorých plážach Karpathosu. Ak si chcete spestriť dovolenku, využite centrá vodných športov. Pre windsurfing nájdete ideálne podmienky v oblastiach na juhovýchode ostrova.
Najznámejšie a najkrajšie pláže Karpathosu sa nachádzajú v oblasti Afiartis. Skúste pláž Pounta neďaleko letiska alebo pláž Vatha na juhu Karpathosu. Obzvlášť milovníci windsurfingu by si nemali nechať ujsť „zátoku surferov“ Makrís Gialos.

Pešia turistika a turistické ciele Karpathosu

Ostrov ponúka veľa miest, kam vyraziť na kratšiu prechádzku za pamiatkami, históriou a prírodou. Náročnejšie a dlhšie výlety do hôr môžu viesť napríklad do okolia viesky Olympos.

ZAUJÍMAVÉ MIESTA NA OSTROVE KARPATHOS

NÁZOV MIESTA NAJBLIŽŠIE LETOVISKO POPIS
Aperi Kyra Panagia Historická vieska s atmosférou 19. storočia
Chrám sv. Lukáša Kyra Panagia Svätyňa v jaskyni pri morskom pobreží
Kali Limni Lefkos Najvyššia hora ostrova
Múzeum Menetes Amoopi Zbierka ľudového umenia
Olympos Lefkos Tradičná dedinka známa kaplnkami a veternými mlynmi
Paleokastro Arkasa Hradná zrúcanina
Sária Lefkos Sopečný ostrov

Nakupovanie a míňanie na ostrove Karpathos

Na Karpathose často natrafíte na menšie obchodíky so suvenírmi, letným oblečením a obuvou, na supermarkety alebo stánky s ovocím a zeleninou. Niečo malé na jedenie iba tak „do ruky“ si môžete dať pri pláži i v letoviskách na pobreží.

Aké suveníry kúpiť na Karpathose

Ak si budete chcieť z ostrova priviesť niečo typické, pohľadajte extra panenský olivový olej, korenie a miestne nápoje vrátane vína. Keď narazíte na obchod s označením „traditional product“, neváhajte a určite sa do neho pozrite.

Jedenie v karpathoskej reštaurácii

Reštaurácie na Karpathose sa označujú ako „estiatorio“ alebo „taverna“. Jedálne lístky sú spravidla písané v troch jazykoch – v gréčtine, angličtine a nemčine. Pred reštauráciami často visia tabule s menu, na ktorom sú niektoré jedlá vidieť i na obrázkoch.
Ak ste so službami v reštaurácii spokojní, nechajte sprepitné 5 až 10 %. Menšie sprepitné sa dáva aj chyžným alebo taxikárom.
Nielen pre reštaurácie, ale i pre obchody platí popoludňajšia siesta. Od 14:00 do 18:00 hodiny večernej je až na vzácne výnimky zatvorené, potom obchodníci znova otvárajú. Zatváracie hodiny nastávajú až neskoro večer.

Karpathos-aktivity-2.jpg

Zábava a nočný život na Karpathose

Nie je žiadne tajomstvo, že Gréci majú veľmi radi hudbu a tanec – a to nielen počas štátnych sviatkov, slávností alebo festivalov. Najmä vo väčších strediskách ako Afiartis, Amoopi či Arkasa môžete posedieť v niektorej z taverien, reštaurácií a barov a pridať sa k zábave v gréckom štýle. Najrušnejšie, avšak stále pomerne pokojné je hlavné mesto ostrova Pigadia, ideálne i na zábavu až do neskorých večerných hodín.
Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám