×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Nudu na Chalkidiki a Olympskej riviére nezažijete

Grecko-9-Chalkidiki-Grecky-folklor-stoji-za-to.jpgI pevninské Grécko je zárukou aktívne a zábavne prežitých prázdnin. Stačí si vybrať podľa toho, čo máte radi a čomu by ste sa chceli venovať.

Športom ku zdraviu i na dovolenke

Ak s obľubou relaxujete aktívne, prečítajte si niekoľko tipov, ako sa v Chalkidiki a na Olympskej riviére zabaviť.

Jazda na koni

Spoznajte miestne krásy z konského chrbta! Na koni sa môžete prejsť po zelených svahoch i po pobreží. Výlet na koni si môžete zabezpečiť na mnohých miestach, prípadne vám pomôže delegát na mieste pobytu.

Jeep Safari

Netradičný zážitok ponúka Jeep Safari. Do oblasti miestnych lesov, najodľahlejších ciest i pláží sa usporadúvajú adrenalínové jazdy.

Prechádzky, túry a výlety

Ako na Olympskej riviére, tak i na Chalkidiki máte k dispozícii desiatky turistických trás. V turistických centrách na pobreží nájdete mapy, podľa ktorých sa dobre zorientujete v celej oblasti.

Horolezectvo

Na lane zdoláte tunajšie hory pohodlne i s deťmi. Je to ideálna kombinácia s plážovými radovánkami a ponúka nevšedné možnosti ako spoznávať krásy miestnej prírody.

Vodné športy

Centrá vodných športov nájdete na väčšine pláži. Ak sa chcete pozrieť i pod vodnú hladinu, tunajšie vody sú vám viac ako naklonené. Za podmorským svetom sa budete musieť vydať ďalej od pobrežia. Najlepšie je zabezpečiť si výlet loďou a za podvodnou faunou sa vydať kúsok ďalej od rušných letovísk.

Ostatné športy

Olympská riviéra a Chalkidiki sú moderné prázdninové lokality, a ako také ponúkajú aj možnosti pre golfové vyžitie, tenis a plne vybavené posilňovne.

Nakupovanie

Na gréckom pobreží môžete sebe i svojim najbližším kúpiť celý rad krásnych darčekov. Či už hľadáte výrobky umeleckého charakteru, kvalitné víno, pálenku alebo iba drobný suvenír, nakupovať je možné v podstate všade. Odporúčame zakúpiť šperky, kožený tovar, výšivky, krajky a tkané výrobky, keramiku, drevené výrobky potraviny (olivový olej, med a chalvu) či nápoje (metaxa, ouzo a rôzne druhy vín).

Obchody

Na Chalkidiki je celý rad nákupných možností: trhy, pouličné stánky, menšie kamenné obchodíky i veľké obchodné centrá a nákupné triedy. Väčšina obchodov je otvorená počas pracovných dní od 09:00 do 20:30 hod., počas hlavnej sezóny i dlhšie. Väčšina obchodov prijíma kreditné karty.

Sprepitné

Ako prepitné je bežné dávať čašníkom 5 až 10 percent z celkovej čiastky účtu.

Zábava, nočný život

Hotely pre svojich hostí často usporadúvajú atraktívne animačné večery, najčastejšie so živou hudbou. Veľké komplexy majú pripravený športovo-zábavný program počas celého dňa. Ak budete mať šťastie a počas dovolenky sa trafíte do osláv niektorého z gréckych štátnych sviatkov, určite si nájdite príležitosť a pripojte sa k oslavám! Je to skvelá príležitosť, ako si vypočuť typickú grécku hudbu a možno sa i naučiť základné kroky tradičných gréckych tancov.

Ak sa vám dlho po zotmení ešte nebude chcieť ísť spať, po celom pobreží budete mať veľa možností, kde sa zabaviť. Mnohé taverny nezatvárajú pred polnocou, bary a diskotéky žijú dlho do noci, niektoré dokonca do svitania.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám