×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Praktické informácie z Filipín

More, príroda, pamiatky... Filipíny sú nádherná exotická krajina ako stvorená pre nezabudnuteľnú dovolenku plnú nevšedných zážitkov. Aby ste si ju dostatočne a v pokoji užili, je nutné dodržiavať niekoľko praktických hygienických a bezpečnostných zásad.

Elektrický prúd

Elektrická sieť v krajine je síce 220 V/60 Hz, ale všeobecne tu narazíte na americký typ zásuviek pre zástrčky s dvomi či tromi plochými kolíkmi. Pre európske prístroje je nutný adaptér.

Filipiny-Uzite-si-filipinske-dobrodruzstvo-bez-starosti.jpg

Voda

Na Filipínach radšej nikdy nepite vodu z kohútika. A to ani vo veľkých mestách. Tunajšia voda z vodovodu nie je Európanmi práve dobre tolerovaná a môžu sa vyskytnúť črevné ťažkosti. Vždy preto kupujte vodu balenú.

Bezpečnosť a kriminalita

V turistických centrách na Filipínach sa môžete stretnúť s bežnou a menej závažnou pouličnou kriminalitou, však dôrazne sa odporúča opatrnosť v nočných hodinách. Taktiež využívajte iba registrované oficiálne taxislužby, časté sú incidenty s vodičmi čiernych taxíkov.

Mimo turistické centrá je bezpečnostná situácia horšia. Nie je vhodné cestovať do juhozápadnej časti krajiny a na ostrovy Basilan, Jolo, Sulu, Tawi Tawi a Mindanao. Na Filipínach sa tiež radšej vyhýbajte väčším zhromaždeniam osôb.

Opaľovanie

Na Filipínach žeravie tropické slnko, na plážach aj mimo nich preto dodržiavajte zásady zdravého opaľovania. To znamená najmä používať krémy s vyšším ochranným faktorom, nosiť pokrývku hlavy a vyhýbať sa pobytu na priamom slnku v poludňajších hodinách. Vzhľadom k silne veriacemu obyvateľstvu a moslimskej enkláve sa neodporúča ženám opaľovať sa hore bez.

Jazyky

Na Filipínach sa všeobecne bez problémov dohovoríte po anglicky, angličtina je tu aj úradným jazykom. Druhým je filipínčina, patriaca do malajsko-polynézskej jazykovej skupiny. Inak sa v krajine hovorí celkom 175 jazykmi, pričom trinástimi z nich hovorí viac ako milión ľudí.
Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám