×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Na Filipíny za magickou prírodou a inými zázrakmi

Filipíny sú krajinou s pestrou biodiverzitou a stretnete sa tu s naozaj ojedinelými exotickými druhmi rastlín a živočíchov.

Príroda je tu chránená v 34 národných parkoch.

Najzaujímavejším z nich z hľadiska fauny a flóry je vysokohorský NP Balbalasang-Balbalan na ostrove Luzon, ktorý sa rozprestiera okolo hory Balbalasang v masíve Cordillera Central. Ide o unikátne územie s najväčším výskytom endemických živočíšnych a rastlinných druhov na Filipínach. Hniezdi tu 39 endemických druhov vtákov a na 23 druhov ohrozených cicavcov či 13 druhov vzácnych žiab a obojživelníkov.

Filipiny-Exoticka-priroda-Filipin.jpg

Ďalšou nesmierne zaujímavou prírodnou oblasťou, bohatou najmä na exotické druhy vodných živočíchov, je národný park Hundred Islands v Lingayenskom zálive. Je to fantastická krajina zelených skalísk a ostrovčekov vyrastajúcich priamo z blankytného oceánu. Uvidíte tu okrem iného zoskupenia delfínov, korytnačky obrovské, varanov a rozličné vzácne druhy vodných hadov.

Chránené oblasti plné jedinečnej fauny a flóry

Asi najznámejším a najpozoruhodnejším národným parkom Filipín je Puerto Princesa Subterranean River na ostrove Palawan. Táto úchvatná krasová oblasť bielych vápencových skál, tajuplných jaskýň a zelených vôd s tajomnou podzemnou riekou svätého Pavla figuruje na zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO. Vyskytuje sa tu 800 druhov rastlín, 165 druhov vzácnych vtákov a 30 druhov exotických cicavcov.

Nádhernou prírodou, plnou hustých lesov, skál a vodopádov, oplýva tiež rezervácia Pagsanjan Gorge asi 100 kilometrov juhovýchodne od metropoly Manily. Nemenej očarujúce sú tiež:

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám