×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Chorvátsko
  2. Kvarner
  3. Mista
  4. Rijeka

Rijeka

Umiestnenie: Chorvátsko Kvarner Rijeka
typ: Mesto

Náš názor

Rijeka, netušené perla Kvarneri

Tretie najľudnatejšie mesto Chorvátska (po Záhrebe a Splite ) a jeho najväčšie obchodné i trajektový prístav Rijeka je plný historických pamiatok, parkov a turistických atrakcií. Nenechajte sa odradiť jeho na prvý pohľad priemyselným charakterom, opak je pravdou - jedná sa o veľmi príjemné miesto s pôsobivou prímorskou atmosférou.

Rijeka (okolo 130 tisíc obyvateľov) zaberá niekoľko kilometrov jadranského pobrežia v najsevernejšej časti Kvarnerského zálivu . Západným smerom na ňu nadväzujú obce Kastav, Matulji a predovšetkým Opatija , ktorá už leží na polostrove Istria . Východne nájdete do pevniny hlboko zarezala Bakarský záliv a za ním ceste na ostrov Krk aj letovisko Crikvenica . V meste ústi do mora rieka Rječina, pritekajúca z kopcov okolo národného parku Risnjak .

Tipy na potulky po Rijeke

Malá osada stála na mieste dnešnej Rijeky už v časoch Rímskeho impéria. Dôležitým medzníkom pre jej rozvoj bol rok 1717, kedy bola vyhlásená slobodným prístavom. Po prvej svetovej vojne bolo mesto rozdelené na taliansku a juhoslovanskou časť, až v roku 1947 sa úplne stala súčasťou SFRJ.

S ohľadom na svoju dlhú históriu sa Rijeka môže pochváliť pamätihodnosťami ako antický oblúk, hrad Trsat, kruhový barokový chrám sv. Víta (mestský patrón), národné divadlo Ivana Zajc, palác Modello či kapucínsky kostol. Nenechajte si ujsť ani prechádzku srdcom mesta okolo rušného bulváru Korzo a námestia Jadranski trg.

V Rijeke sa pravidelne (január, február) koná vyhlásený karneval, nachádza sa tu nádherný futbalový štadión Kantrida a navštíviť môžete tiež jedinečné digitálne planetárium.

  • Neváhajte teda a navštívte Rijeku v oblasti Kvarneru.

Podobná miesta

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám