×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Chorvátsko
  2. Kvarner
  3. Mista
  4. Cres

Cres

Umiestnenie: Chorvátsko Kvarner Cres
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Na ostrove Cres nemá miesto gýč ani stres

Najväčší z chorvátskych ostrovov Cres ponúka turistom jedinečnú kombináciu nepreplnených pláží , historických mestečiek a nedotknutej prírody . Počas zastávky na ňom odporúčame výlet po hornatom severe, návštevu rovnomenného hlavného mesta a niekoľko ďalších zaujímavých miest.

Cres (vyše 3 tisíc obyvateľov) sa tiahne severojužným smerom v oblasti Kvarnerského zálivu v Jadrane. Pôvodne tvoril jeden ostrov so susedným Lošinjom na juhozápade, bol však od neho oddelený prieplavom s otočným mostom. Západným smerom z mora vystupujú brehy Istrie s letoviskami ako Rabac , Medulin či Premantura , na východnej strane sú vidieť ostrovy Krk , Rab a Pag.

Spoznajte hlbiny jazera Vran aj romantiku cresských pláží

S rozlohou 405,78 kilometrov štvorcových je Cres len o niečo málo väčší ako neďaleký Krk. Na rozdiel od neho má však veľmi pretiahnutý tvar dosahujúce dĺžky 66 a šírky maximálne 12 kilometrov. Najvyšší bod Gorice (648 m nm) zároveň poskytuje pekné výhľady do okolia. Sladkovodné, prísne chránené Vranské jazero patrí k najhlbším vo východnej Európe, dosahuje 76 metrov pod úroveň svojej hladiny a 50 metrov pod hladinu mora.

Najvzácnejšie živočíšne druhy tu nenájdete na súši, ale vo vzduchu a vo vode: Cres je domovom vzácneho supa bielohlavého a okolité more obýva delfín skákavý. Ostrovný metropola Cres sa pýši starobylou časťou ukrytú za hradbami a pretkanou sietí živých, úzkych uličiek. Za prehliadku stojí tiež dedinka Lubenice s blízkou romantickou plážou, nádherné mestečko Osor a rozprávkové pláže bez húfov dovolenkárov v zátoke svätého Blažeja alebo u tzv. Modrej jaskyne.

  • Neváhajte teda a navštívte Cres v oblasti Kvarneru.

Podobná miesta

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám