×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Akvaparky, turistika a iné aktivity a zábava na Istrii

Vďaka relatívne neveľkej rozlohe Istria sú všetky zaujímavé miesta pomerne dobre a rýchlo dostupná. Vyberte si zo širokej ponuky športových a zábavných aktivít aj vy!

Istria, to je šport a pohyb

Na Istrijskom polostrove možno prevádzkovať všetky mysliteľné vodné športy vrátane potápania a rybolovu, tenis, plážový volejbal, futbal, jazdu na in-line korčuliach či basketbal. K dispozícii sú herne na bowling, squash, v hoteloch nájdete posilňovne, kryté bazény a požičovne športového náčinia. Jazdu na koni možno vyskúšať na rančoch v Liznjan a Manjadvorci.

Istrie2-aktivity-Odpocinkovy-raj-Brijuni-(4).jpg

K jedinečným atrakciám Istrie sa radí:

  • Speleologické dobrodružstvo v jaskyni Pazin
  • Golfové ihriská Brijuni a pri hoteli Kempinski v Savudriji kúsok od Umagu
  • Zábavné centrum Green Garden v Pule
  • Lety na rogalách a paragliding
  • Lanové parky v Umagu a Glavani
  • Akvagolf Peškera v Poreči

Turistika a treking po Istrii

Často opomínané vnútrozemia polostrova aj členité pobrežie si počas dovolenky na Istrii zaslúži aspoň jeden výlet. Inšpirujte sa celým radom prírodne lákavých oblastí ako:

Brijuni - národný park rozložený na 2 väčších a 12 menších ostrovoch u juhozápadného pobrežia Istrie. Okrem nádhernej prírody zahŕňa rímskej vily a chrámy z počiatku letopočtu, pevnosť Tegetthoff, safari park či rezidenciu Josipa Tita, realizovanú podľa projektu architekta Jožeho Plečnika.

Limský fjord - lode s návštevníkmi plávajúce do ústia tohto úzkeho a pretiahnutého zálivu pri Vršar sa často otáčajú už u tzv. "Pirátske jaskyne". Skúste však niekedy okolo fjordu prejsť pešo. Trasa z Vršar na severný okraj Rovinja meria 20 kilometrov a ponúka pohľady na vodnú hladinu z výšky zhruba 100 metrov.

Učka - prírodná rezervácia s najvyššou istrijskou horou Vojak (1 401 m n. M.), Na ktorej stojí rozhľadňa. K ďalším lákadlám tu patrí priesmyk poklony, kaňon Vela Draga alebo skalnatý Suhi Vrh.

Voľme - pahorok na juhu polostrova vysoký iba 68 metrov, cez ktorý vedie obľúbená cyklotrasa

Historické pamiatky Istrie

Vzhľadom k svojim dlhým dejinám a prepojenie s kultúrno bohatým benátskym regiónom ukrýva Istria početné historické monumenty. Niektoré z nich sú súčasťou zoznamu UNESCO a priťahujú tisíce turistov, za pozornosť však stojí aj celý rad ďalších, tak trochu zabudnutých.

NÁZOV POLOHA HLAVNÝ MAGNET ZAUJÍMAVOSŤ

Motovun

Vnútrozemie

Renesančný kostol sv. Štefana

Výskyt hľuzoviek v blízkom Samozrejmosťou Motovun lese

Opatija

Východné pobrežie

12 km dlhá promenáda

Setaliste Franza Jozefa, Klimatické kúpele

Pazin

Vnútrozemie

Pevnost Pazinski kaštel

Odohráva sa tu kniha Nový gróf Monte Cristo od J. Verna

Poreč

Západné pobrežie

Eufráziova bazilika (UNESCO)

Nádherné Gradsko kúpalisko

Pula

Juh

Veľkolepý antický amfiteáter

Pulský filmový festival (júl)

Rovinj

Západné pobrežie

Kostol svätej Eufémie

Akvárium v Stredisku pre výskum mora

Vršar

Západné pobrežie

Bývalá biskupská rezidencia kaštieľ Vergolini

Park soch Dušana Džamonji

Zábava a nočný život na Istrii

Všetky väčšie istrijské letoviská sú vybavené reštauráciami, krčmami, vinárňami a kaviarňami, kde si možno dať ľahkú chuťovku alebo rovno výdatný obed. Nechýba ani diskotéky a rôzne kluby, v ktorých do ranných hodín prúdi živá zábava. Najviac ich nájdete v Pule, Poreči, Rovinji, Umagu a ďalších strediskách.

Istrie2-aktivity-Pazin-a-jeho-adrenalinove-okoli.jpg

Veľmi časté je tiež organizovanie festivalov, koncertov, ľudových slávností a iných verejných podujatí. Často sa konajú počas chorvátskych štátnych sviatkov. Na východnom a severnom okraji Puly vyrástli moderné nákupné galérie (Pula City Mall, Konzum atď.).

Akvaparky na Istrii

Nechce sa ani veriť, že z celého chorvátskeho pobrežia doteraz iba na Istrii nájdete moderné akvaparky západného strihu. Postarajú sa o zábavu vás i vašich ratolestí tiež v prípade horšieho počasia alebo preplnené pláže.

  • Aquacolors - vodný svet medzi Poreči a Funtana funguje od roku 2015. Jeho hlavnou pýchu tvorí 500metrová lenivá rieka, jedna z najdlhších v Európe.
  • Istrialand - prvý akvapark na Istrii bol otvorený v roku 2014 v blízkosti Novigradu. Návštevník láka predovšetkým na jeden z najväčších bazénov s umelým vlnobitím na starom kontinente.

Tematické parky na Istrii

Severne od Vrsar otvára pre celú rodinu svoje brány tematický zábavný park Dinopark Funtana. Okrem desiatok (často pohyblivých) modelov dinosaurov a iných živočíchov ukrýva aj menšie lunapark, gastronomickou zónu či halu na organizovanie kultúrnych podujatí. V Poreči môžete zájsť do pekného morského akvária s 25 expozíciami (ďalšie majú v Pule) a u Premantury sa nachádza "dinopark v prírode" podľa nálezu dinosaurie stopy na ostrovčeku Fenoliga.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám