×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Podnebie a počasie Dalmácie? Teplo od mája do konca septembra

Vzhľadom na značnú rozmanitosť pobrežia, množstvo ostrovov a rozdielom vo vzhľade krajiny sa počasie na rôznych miestach Dalmácie môže značne líšiť. Vo všeobecnosti ho však možno definovať nasledovne: typicky subtropické stredomorské podnebie prináša až 250 slnečných dní v roku a umožňuje kúpanie od konca apríla často až do druhej polovice októbra.

podnebi-a-pocasi.jpg

Slnečné leto v Dalmácii

Najväčšie horúco a zároveň aj najväčšie sucho panuje v Dalmácii v júli a v auguste, kedy teploty nezriedka prekonávajú hranicu k 35 ° C Avšak už v júni môže ručička teplomera ukázať na 28 ° C a teplota Jadranu pozývať na osvieženie svojimi 21 stupňami. Horúce leto zmierňuje pobrežné vietor, ktorý rozpálený vzduch mierne ochladzuje.

Príjemná jar a jeseň v Dalmácii

Teplú klímu očakávajte nad dalmatínskou pevninou a ostrovmi aj počas neskorej jari (koniec apríla, máj) a babieho leta (prelom septembra a októbra). Slniečko vzduch vyhreje na pohodových 25 ° C, čo zvádza k výletom do prírody aj za pamiatkami.

Zima v Dalmácii

Vietor, búrky, dážď a nízke teploty charakterizujú zimné periódu v Dalmácii od začiatku novembra do marca. Vo vyšších polohách (nad 1 000 metrov) dalmatínskych hôr sa objavuje sneh a ortuť hocikedy klesá až pod bod mrazu.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám