×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Chorvátsko
  2. Dalmácia
  3. Mista
  4. Split

Split

Umiestnenie: Chorvátsko Dalmácia Split
typ: Mesto

Náš názor

Neopakovateľný Split proste musíte navštíviť

Nádherné, hoci platené mestské pláže , horúce, slnečné počasie a krásna príroda v okolí vytvárajú nezameniteľný kolorit dalmatínske metropoly Split. Hlavným dôvodom, prečo sa do druhého najväčšieho chorvátskeho mesta vypraviť, sú však jeho jedinečné pamiatky. Vďaka nim sa dostalo aj na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Split (okolo 200 tisíc obyvateľov) okupuje polostrov Marjan a jeho priliehajúce oblasti na dohľad od ostrovov Brač a Šolta. Hradbu proti pevninskému počasia predstavujú divoká pohoria Kozjak a Mosor . Ďalšie úžasná mesta Trogir (západne) a Omiš (východne) sú odtiaľto dosiahnuteľná v priebehu niekoľkých desiatok minút jazdy autom.

Prejdite sa Diokleciánovým palácom

Založenie Splitu majú na svedomí Rimania v 3. storočí. S vtedajším cisárom sa spája aj najvýznamnejšie pamätihodnosť mesta, dobre dochovaný Diokleciánov palác. Jeho súčasťou je tiež rozsiahle pivnici s kryptu, Jupiterov chrám, palácovej opevnenia, knižnica či zvonica.

K ďalším Splitským tahákům patrí románsky kostol svätej Trojice, palác Karepićů na Národnom námestí a kostol svätého Františka s kláštorom. Námestie Bratia radičov dominuje opevnená Hrvojová veža a západnej koniec Marjanom pokrýva svieža lesopark. Vyberiete si iste iz ponuky múzeí, zahŕňajúce dejepisné Muzej grada Splita či archeologické a etnografické múzeum.

Blízky Solin je zásluhou amfiteátra a funkčného akvaduktu najdôležitejším starovekým náleziskom v Chorvátsku.

  • Neváhajte teda a navštívte Split v Dalmácii.

Podobná miesta

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám