×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Chorvátsko
  2. Dalmácia
  3. Mista
  4. Plitvická jezera

Plitvická jezera

Umiestnenie: Chorvátsko Dalmácia Plitvická jezera
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Plitvické jazerá, perla nielen Dalmácia

Sústava sladkovodných Plitvických jazier prepojených kaskádami a vodopádmi je najznámejší chránenou oblasťou - a dosť možno aj najznámejšie lokalitou - celého Chorvátska . A nielen preto, že sa tu natáčal dobrodružný film "Poklad na striebornom jazere" o Vinnetou Vinnetouovi.

Národný park Plitvické jazerá (plocha 297 kilometrov štvorcových) je ľahko dostupný a jeho návšteva pre vás bude nezabudnuteľná. Nachádza sa v kopcoch Mala Kapela medzi NP Velebit na západe a hranicou s Bosnou a Hercegovinou na východe. Pohodlne sa k nemu dostanete vďaka diaľnici A1, ktorá ho míňa asi vo vzdialenosti 20 km.

Pohoda medzi Plitvickými jazerami

NP Plitvické jazerá je najstaršia, najväčšia a najnavštevovanejší národný park Chorvátska. Tvorí ho 140 vodopádov (s prevýšením 156 metrov, najvyšší meria 78 metrov), 20 jaskýň a 16 jazier napájaných päticou riek (Biela, Crna, Korana, Plitvica a Rječica). Celková rozloha vodných plôch činí 217 hektárov.

Čaká vás prechádzka po upravených chodníkoch okolo jazier a vodopádov a môžete sa tiež prejsť loďou po jazere Kozjak. Okolo Plitvických jazier sa vyskytuje množstvo živočíchov , ako sú vlci, medvede, netopiere, korytnačky, zmija a jašterice. Plitvické jazerá sú od roku 1979 zapísaná na zozname UNESCO.

  • Neváhajte teda a navštívte Plitvické jazerá v Dalmácii.

Podobná miesta

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám