×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Aké počasie panuje na Kapverdských ostrovoch

Aj keď k tomu poloha Kapverd v tropickom podnebnom páse na prvý pohľad zvádza, počasie tu nie je počas roka rovnaké, ba práve naopak. Líši sa dokonca v rámci jednotlivých ostrovov. Je potrebné si uvedomiť, že súostrovie je roztrúsené na ploche zhruba 90 tisíc kilometrov a leží v dosahu Sahary.

Tomu tiež zodpovedá vyprahnutá klíma Kapverdských ostrovov. Slnko tu svieti 300 dní v roku, teplota vody nikdy neklesá pod 20 stupňov a priemerná teplota vzduchu sa celoročne pohybuje okolo 24 stupňov.

Počasie na Kapverdách je horúce a suché

Rozmanité atlantické vetry, našťastie, prispievajú k znesiteľným teplotám a úmorné teplo tu nepanuje ani v septembri, ktorý je obvykle najteplejším mesiacom, kedy ortuť teplomera prekračuje tridsiatky. Často tu z Afriky vanie suchý a horúci vietor nazývaný harmattan.

Najchladnejším obdobím je január a február, ale aj to na Kapverdách znamená vzduch s priemernou teplotou medzi 20 a 22 stupňov. Nech sa na tieto prekrásne ostrovy vydáte kedykoľvek, vždy si užijete more na opaľovanie na plážach, kúpanie alebo surfovanie a teploty zodpovedajúce európskemu letu. Prší tu skutočne len veľmi zriedka.

Kedy na Kapverdy?

Pozor na rozdielnu mikroklímu jednotlivých ostrovov. Všeobecne platí, že severovýchodné ostrovy (Sal, Boa Vista, Sao Nicolau) sú vlhkejšie a chladnejšie, zvyšné sú skôr horúce a vyprahnuté. Najlepším obdobím na prežitie dovolenky na Kapverdských ostrovoch sú jesenné a zimné mesiace (október až marec).

Priemerné teploty na Kapverdách (v tieni, v °C)

Pocasie-N-Kapverdy-vzduch.jpg

Priemerné zrážky na Kapverdách (v mm)

Pocasie-N-Kapverdy-zrazky.jpg

Priemerné teploty morskej vody na Kapverdách (v °C)

Pocasie-N-Kapverdy-voda.jpg

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám