×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Na čom si pochutnáte na Kapverdách

Voňavá krehká zdravá a chutná kapverdská kuchyňa je plná jedál, ktoré počas dovolenky určite musíte ochutnať. V receptoch dominuje kreolská gastronómia kombinovaná s portugalskými a brazílskymi vplyvmi. Hlavnými surovinami sú ryby a morské plody, ktoré sú doplnené najmä strukovinami, kukuricou a sladkými zemiakmi.

Vyberte is hlavný chod kapverdského obeda

Ako predkrm si môžete dopriať polievku (canjas), varenú v mnohých variantoch (langustová, kuracia a pod.). Za typické národné jedlo sa všeobecne považuje cachupa. Je to zaujímavá korenená zmes fazúľ, kukurice, kapusty, zemiakov a bravčového mäsa alebo rýb pripravovaná v jednom hrnci.

Kapverdy-Aj-na-Kapverdach-su-alkoholicke-napoje-oblubene.jpg

Ďalšími tradičnými jedlami sú napríklad smažené krokety z rýb a zemiakov croquetes de peixe alebo zmes korenenej klobásy, zemiakov a zeleniny feijoada. Skúste ochutnať ešte:

  • mix morských plodov prato de mariscos,
  • slávnostný xerém z mletej kukurice,
  • tchassinu z kozieho mäsa,
  • rybací vývar caldo de peixe.

K populárnym múčnikom patrí kozí syr poliaty medom a dochutený pyré z tropického ovocia alebo miestny lahodný karamelový puding. Veľkej obľube sa tešia banánové placky filhoses de banana a sladké zemiaky varené vo vode s pomarančovou kôrou.

Alkohol na Kapverdských ostrovoch

Na alkoholovom lístku vedie pivo (Strela, Cleps, Sagres), víno, trstinová pálenka grogue a množstvo typických španielsko-portugalských miešaných koktailov. Z nealka jednoznačne vedú rozmanité džúsy z tropického ovocia, nechýba ani čaj a káva.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám