×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Doprava po Kapverdách vzduchom, po vode aj po súši

Hlavnou prekážkou prepravy na Kapverdských ostrovoch je ich roztrieštenosť na jednotlivé ostrovy a nie veľmi rozvinutá dopravná infraštruktúra. Na zájazde s CK FISCHER podobné problémy nemusíte vôbec riešiť.

Ako sa dostať na Kapverdské ostrovy lietadlom

Na Kapverdy se dostanete výhradne letecky, spravidla cez portugalský Lisabon. Trvanie letu z Prahy na Kapverdy je približne 6 hodín (v závislosti od leteckej spoločnosti a konkrétneho letu). Pristanete na jednom z kvarteta medzinárodných letísk:
  • Aeroporto Internacional Amílcar Cabral (ostrov Sal),
  • Aeroporto Internacional Aristides Pereira (ostrov Boa Vista),
  • Aeroporto Internacional Nelson Mandela (ostrov Santiago),
  • Aeroporto Internacional Cesária Évora (ostrov Sao Vicente).

Lodná doprava Kapverd

Medzi jednotlivými ostrovmi fungujú (nie vždy dodržiavané) pravidelné prievozy a trajektové linky. Často bývajú ale pomalšie ako letecké spojenie. Obvyklá výška ceny cestovného lístka sa pohybuje medzi 15 až 20 eurami.

Kapverdy-Lodna-preprava-je-medzi-kapverdskymi-ostrovmi-velmi-popularna.jpg

Cestná sieť Kapverdských ostrovov

Cestná sieť je na Kapverdách v celkom žalostnom stave. Na každom z obývaných ostrovov existuje spravidla len jedna asfaltová hlavná cesta, dlhá len niekoľko desiatok kilometrov. Zvyšok ciest býva nespevnených. Presuny po ostrovoch odporúčame nechať v réžii cestovnej kancelárie.

Verejná doprava na Kapverdách

V podobe autobusov funguje len v dvoch najväčších mestách Praia a Mindelo. Medzi letiskami a turistickými centrami sa môžete pohybovať pomocou niekoľkých málo pravidelných minibusových liniek, taxíkom (červený nápis „aluguer“) alebo prenajatým autom.

Prenájom auta na Kapverdách

Auto si bez problémov prenajmete na letiskách alebo väčších mestách, ale príliš túto variantu kvôli náročnému terénu, zlému značeniu a častej absencii telefónneho signálu neodporúčame. Ak sa budete chcieť po nespevnených cestách dostať čo najbližšie k prírodným cieľom, voľte vždy terénny automobil.

Ak si chcete auto prenajať, musíte mať 21 rokov a viac a potrebujete európsky vodičský preukaz. Priemerná denná cena za terénne vozidlo sa pohybuje okolo 60 až 80 eur.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám