Angelókastro

Umiestnenie: Grécko Korfu Angelókastro
typ: Hrad alebo zámok

Náš názor

Angelókastro, pôsobivý pamätník Byzancie

Skutočne pôsobivé pozostatky prastarej byzantskej citadely Angelókastro sú jendou z najvyhľadávanejších pamiatok na gréckom ostrove Korfu. Na svoje si tu prídu hlavne milovníci stredovekých dejín a významných, prastarých monumentov.

Angelókastro sa týči na 300 metrov vysokej skale na západnom pobreží ostrova neďaleko známeho letoviska Paleokastritsa medzi pitoresknými dedinkami Makrádes a Kriní. V priebehu stredoveku sa tu často písali dejiny celého ostrova.

Spoznajte významnú pevnosť pre obranu Korfu

Pevnosť dal postaviť koncom 13. storočia byzantský cisár Michael I. a neskôr sa stala jedným z významných obranných pilierov Benátskej republiky v Iónskom mori. V priebehu 16. a 17. storočia bolo Angelókastro poslednou baštou miestnych obyvateľov proti tureckej invázii, ktorej tiež odolalo.

Pri návšteve spektakulárnej citadely nezabudnite vedľa cisterien, pohrebiska a kaplnky navštíviť aj jaskynný kostolík v severovýchodnej časti pevnosti (pod dubom po schodíkoch dole) so stredovekým pohrebiskom. Ďaleko to odtiaľ nebudete mať ani k nádhernému a historicky významnému kláštornému komplexu Paleokastritsa.

Neváhajte a navštívte Angelókastro na ostrove Korfu.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám