1. Fischer.sk
 2. Maroko
 3. Maroko
 4. Saidia
 5. Velký okruh ze Saidie 12 dní

Velký okruh ze Saidie 12 dní

*****

 • Poznání Maroka v kombinaci s odpočinkem na pláži
 • Královská města
 • Bohatá historie

Typ stravy v hoteli

pláž

bazény

Vybavenie hotela

 • vstupná hala s recepciou
 • hlavná reštaurácia
 • reštaurácia s obsluhou
 • niekoľko barov
 • TV miestnosť
 • Wi-Fi (zdarma)
 • konferenčná miestnosť
 • bazén (ležadlá, slnečníky a osušky zadarmo)

 

zavrieť

Základný prehľad

 • Poznání Maroka v kombinaci s odpočinkem na pláži
 • Královská města
 • Bohatá historie

Vybavenie hotela

 • vstupná hala s recepciou
 • hlavná reštaurácia
 • reštaurácia s obsluhou
 • niekoľko barov
 • TV miestnosť
 • Wi-Fi (zdarma)
 • konferenčná miestnosť
 • bazén (ležadlá, slnečníky a osušky zadarmo)

 

Typ stravy v hoteli

pláž

bazény

kompletný popis hotela

zavrieť

Mapa

zavrieť

Základné informácie

Vzdialenosti

Pláž

 • piesočnatá
 • s pozvoľným vstupom do mora
 • lehátka a slnečníky za poplatok

 

Vybavenie hotela

 • vstupná hala s recepciou
 • hlavná reštaurácia
 • reštaurácia s obsluhou
 • niekoľko barov
 • TV miestnosť
 • Wi-Fi (zdarma)
 • konferenčná miestnosť
 • bazén (ležadlá, slnečníky a osušky zadarmo)

 

Izby

Maximálna obsadenosť

Vybavenie

Strava

Typy stravy v hoteli

Šport a zábava

Športové vyžitie

Zadarmo: nepravidelné večerné programy, posilňovňa, stolný tenis a biliard (pre hostí s All Inclusive zadarmo)

Za poplatok: SPA & Wellness, sauna, nemotorizované vodné športy na pláži

 

Ďalšie informácie

Popis okruhu

1. deň: Saidia-Fes
Po raňajkách odchod do Fese. Najstarší zo štyroch kráľovských miest leží v hornatom prostredí, obklopenom planinou Sais. Fes bol založený v 8. storočí Moulaye Idriss. V minulosti bol hlavným mestom za čias vlády rôznych dynastií. Vrcholného obdobia dosiahol za vlády Merinovských sultánov v 14. storočí. Navštívite Medinu s jej stredovekou atmosférou as hlučnými trhy, kde sú niektoré uličky široké len tak, aby nimi mohol prejsť len somár. Medina bola zaradená do zoznamu dedičstva pamiatok UNESCO. Nasleduje návšteva Mešity Karaouine (exteriér), Mausoleo Moulaya Idrissa (exteriér), Medressu Attarine, brány Bab Bou Jeloud, fontány Najjarine a farbiarne kože. Večera a nocľah.

2. deň: Fes-Midelt-Erfoud
Po raňajkách cesta ďalej povedie cédrovými a bukovými lesmi cez pohorie stredného Atlasu. Tento región je harmonicky zelený a svieži. Zastávka v mestečku Ifrane, ktoré leží v nadmorskej výške 1650 metrov a ktoré je tiež zimným lyžiarskym strediskom. Odchod do Erfoud cez Midelt. Večera a nocľah.

3. deň: Erfoud
Fakultatívny výlet do púšte k najväčším dunám Merzouga, kde si môžete užiť jazdu na ťavách. Okrem iného tu môžete vidieť zrúcaniny starého mesta Sijilmassa, berberské hrobky a prehistorické skalné rytiny. Večera a nocľah v meste Erfoud (poldenný výlet k dunám cena cca 30 EUR, celodenný cena cca 60 EUR).

4. deň: Erfoud - Todra Gorge - Tinghir - Ouarzazate
Po raňajkách odchod cez mesto Tinghir do impozantného kaňonu Todra Gorge známeho úzkymi priechodmi. Ohromí vás pohľad na veľkolepé skaly, z ktorých niektoré siahajú až do výšky 300 metrov. Pokračovanie cez prekrásne "údolie Dades" a Kelaa Mgouna, známej nádhernými ružovými záhradami. Cesta pokračuje do Ouarzazate, kde uvidíte pevnosť Kasbah Taouirt, ktorá bola v minulosti rezidencií pašu El Glaoui z Marakéša. V tomto meste sa vyprodukovalo mnoho medzinárodných filmov, preto je v súčasnosti nazývané ako "mini Hollywood". Večera a nocľah.

5. deň: Ourzazata - Ait Ben Haddou - Marakéš
Po raňajkách navštívite veľkolepú dedinu Ksar Ait Ben Haddou, ktorá zaujme svojou berberskú architektúrou aj skutočnosťou, že bola zaradená do zoznamu dedičstva pamiatok UNESCO a slúžila ako filmová kulisa pre veľa historických filmov. Cesta bude pokračovať pohorím Vysokého Atlasu a užijete si dychberúci scenérie a výhľady. Najvyšším bodom je priesmyk Tizi-N-TICHKA v nadmorskej výške 2265 metrov. Príchod do mesta Marakéš - "červené perly Juhu". Návšteva nezabudnuteľného námestie Djemaa El Fna. Užijete si unikátnu atmosféru s jeho tanečníkmi, akrobatov predvádzajúcim cvičené opice, rozprávači príbehov a zaklínačmi hadov. Večera a nocľah.

6. deň: Marakéš
Návšteva mesta Marakéš s jeho povestnými Saadskými hrobkami, mešitou Koutoubia (exteriér) a nádherným palácom Bahia. Zažijete neopakovateľnú atmosféru trhov (Souks). Marakéš, nazývaný tiež ako Červená perla, je fascinujúce rozdielnosťou etnických skupín, islamskou a arabskou architektúrou a svojou farebnosťou. Večera a nocľah.

7. deň: Marakéš-Casablanca-Rabat
Po raňajkách odchod do mesta Rabat, politického centra Maroka. Po ceste zastávka v Casablance. Návšteva obytnej oblasti Anfa a prímorské štvrti Ain Diab. Uvidíte tiež exteriér Mešity Hassana II. Príchod do Rabatu, prehliadka centra a jeho preslávených pamätihodností. Večera a nocľah.

8. deň: Rabat-Tanger
Návšteva Kráľovského paláca, mauzólea Mohameda V. s Hassanov vežou a Kasbah Oudays. Následne cesta pokračuje do Tangeru, nazývaného vďaka svojej polohe pri Gibraltári "Brána do Európy". Mesto ponúka fascinujúci zmes Afriky, Európy a Orientu, a inšpirovalo mnoho európskych a amerických umelcov (maliarov, hudobníkov a spisovateľov). Večera a nocľah.

9. deň: Tanger
Po raňajkách prehliadka mesta. Navštívite "Grand Socco", rušné miesto s originálnou architektúrou, Medinu a námestie "Little Socco" v centre mesta. Ďalej navštívite kasby, ktorá dominuje starému mestu a prístav. Voľné popoludnie alebo možnosť fakultatívneho výletu do malebného mestečka Asilah (cena cca 15 EUR). Večera a nocľah.

10. deň: Tanger-Tetouan-Chefchaouen-Meknes
Odchod do mestečka Chefchaouen cez Tetouan. Nasleduje cesta pohorím Rif, známym svojimi modrobielymi domčeky. Po prehliadke pokračujeme do Meknesu. Večera a nocľah.

11. deň: Meknes-Saidia
Po raňajkách prehliadka mesta Meknes, nazývaného "Marocká Versailles", ktoré bolo založené Moulay Ismail na konci 17. storočia. Mesto je obohnané trojitou obranným múrom a skladá sa z modernej a starej časti. Navštívite námestí El Hedi, bránu Bab Mansour a Royal Greenery - kráľovské stajne Moulaye Ismaila (možnosť fakultatívneho výletu do Volubilis, cena cca 20 EUR). Odchod do Saidie a ubytovanie v hoteli. Večera a nocľah.

Cena zahrnuje

Letecká doprava v turistickej triede vrátane letiskových a bezpečnostných poplatkov, v prípade 12 denného zájazdu 10 nocľahov v 3-4 * hoteloch s polpenziou, 1 nocľah v 5 * hoteli v Saidia s All Inclusive, popísaný program s výnimkou fakultatívnych služieb, služby česky alebo slovenský hovoriaceho sprievodcu, transfery klimatizovaným autokarom, transfery z / na letisko v cieli zájazdu, povinné poistenie cestovnej kancelárie v zmysle zákona č. 159/99 Zb.

Poznámka

Upozornenie: Rozsah a kvalita uvedených služieb a aktivít môže byť ovplyvnená zavedením prípadných zdravotných alebo protiepidemických opatrení v danej destinácii.


1.-2. hotel 5 * v Saidia, 2.-12. deň poznávacie okruh. Zmena programu vyhradená. Termíny a ceny poznávacieho zájazdu sú uvedené v cenníku. Minimálny počet účastníkov je 20 osôb.
Ubytovanie v Saidia v 5 * hoteli, počas okruhu v 4 * hoteloch, vo Fese, Rabate a Tangeru v 3 * hoteli.
Ďalej sme chceli klientov informovať o odporúčanom sprepitnom počas poznávacích zájazdov: sprepitné je v arabských krajinách úplne bežné a je považované za samozrejmú súčasť poskytovaných služieb. Nie je neobvyklé, že ochota poskytnúť prepitné sa odrazí na kvalite služieb. Samozrejme, rozhodnutie ohľadom prepitného je vo vašich rukách. Veľký okruh zo Saidie - 280 MAD za osobu (celý okruh).

Príplatok

Cena nezahŕňa: Odporúčaný príplatok za cestovné poistenie, fakultatívne služby, 50 EUR / osobu / pobyt (pri pobyte nad 8 dní), splatná v hotovosti na mieste, vstupy do pamiatok počas okruhu 300 MAD / osoba. Prepitné.

zavrieť

Termíny a ceny

Filtrácia termínov zájazdov zmazať filtre

Zavrieť

Zadajte obsadenosť

×

Počet cestujúcich 1. izba

Vek detí ()

1. dieťa
2. dieťa
3. dieťa
4. dieťa
5. dieťa

CKFischer.SearchForm.AddRoomCKFischer.SearchForm.AddRoom

Zavrieť

Zadajte termín

Zavrieť

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letisko

Odletové letisko:

Zavrieť

Vyberte si stravovanie

Zavrieť

Vyberte si typ izby

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám