Amazonský Klipr – Srdce Amazonie

 • Výlety aj v českom jazyku.

Typ stravy v hoteli

pláž

bazény

zavrieť

Základný prehľad

 • Výlety aj v českom jazyku.

Typ stravy v hoteli

pláž

bazény

kompletný popis hotela

zavrieť

Mapa

zavrieť

Základné informácie

Vzdialenosti

Pláž

Vybavenie hotela

Izby

Maximálna obsadenosť

Vybavenie

Strava

Typy stravy v hoteli

Šport a zábava

Ďalšie informácie

Popis okruhu

Tradičná loď Premium pre plavby na Amazonke. Loď je dlhá 32 metrov a široká 9 metrov. Ponúka miesto pre 32 cestujúcich v 16 kajutách. Každá kajuta má dve lôžka, vlastné kúpeľňové zázemie, klimatizáciu a trezor. Jedálenský salón je otvorený a na čerstvom vzduchu, rovnako tak ako vyhliadková terasa, ponúkajúca panoramatické výhľady do pralesa a veľká strešná terasa na opaľovanie. Mimo niekoľko člennej posádky je na lodi aj po anglicky hovoriaci sprievodca, ktorý je perfektne znalý miestnej fauny a flóry.

Súčasťou plavby sú výlety na motorových člnoch do okolia. Tu môžete vidieť mangrovníky plné panenského života, jazerá s obrími leknami, sledovať nebo plné papagájov alebo navštíviť miestne indiánske obyvateľstvo a prejsť sa po pralese. To všetko za sprievodu znalých sprievodcov. Mimo iné dobrodružstvá môžete loviť Piranhe, stopovať nočné živočíchy v tme pralesa alebo navštíviť plávajúce trhy v dedinách na koloch.

Počas plavby sa môžete stravovať v bufetoch pripravených skúsenými šéfkuchármi. Denne sú v ponuke medzinárodné lahôdky a miestne špeciality. Nechýba ani vegetariánska ponuka.

Amazonský Klipr – Srdce Amazónie

 1. DEŇ: Odlet z Prahy.
 2. DEŇ: Prílet do Rio de Janeiro, ubytovanie v hoteli ***.
 3. DEŇ: Celý deň voľný program. Možnosť zakúpenia fakultatívnych výletov v českom jazyku, skvelých k objaveniu Rio de Janeiro. Možnosť výstupu na horu Corcovado so sochou Krista, výletu lanovkou na Pao de Asucar, návštevy Sambodromu a ďalších.
 4. DEŇ: Po raňajkách odchod na letisko k preletu do Manausu. Po prílete transfer do hotela Tropical. Zraz o 14:00 v recepcii hotela Tropical. Nalodenie a prípitok na vyplávanie. Postupne budete zoznámení so všetkými informáciami o ceste a všetkých vybaveniach. Po malej desiate stretnutie v lodnom salóniku, kde budete oboznámení s ekosystémom a ekológiou pralesa. Medzitým čo budeme plávať proti prúdu, je čas na koktail caipirinha pred večerou. Po večeri zapne kapitán obrovské pátracie svetla – v ich lesku môžete sledovať nočných obyvateľov pralesa ako kajmanov, obrovské ropuchy, nočné orly, hady a iné...
 5. DEŇ: Prebudíme sa na jazere Janauaca. Vyrazíme v motorovom kanoe do prebúdzajúceho sa pralesa. Sledovať môžete všemožné pestrofarebné vtáctvo a ak budete mať šťastie, zahliadnete aj vzácne Ružové riečne delfíny. Medzitým nám šéfkuchár pripraví raňajky. Po raňajkách sa vydáme na prechádzku okolo jazera do dediny miestnych obyvateľov. Tam môžeme pozorovať rôznorodú stravu z miestnych plodín. Popoludní budeme loviť Piranhe, a ak budete mať šťastie, v korunách stromov uvidíte veľmi vzácneho a ohrozeného Hoacína. Tento polovták – polokura bol odpradávna považovaný miestnymi Indiánmi za posvätné prevtelenie matky prírody. Po večeri sa znovu vydáme na kanoe do vôd k bližšiemu objavovaniu nočného života v pralese. Nádhernú romantickú kulisu dotvoria milióny hviezd na nebi, ktoré možno vidieť len na Južnej pologuli.
 6. DEŇ: Posledný deň na pozorovanie pralesného vtáctva a tiež možnosť k zahliadnutiu Victoria Regia – obrovských kvitnúcich leknínov Viktórie kráľovskej s listami s priemerom až 3 metre. Pri raňajkách sa loď pomaly začne posúvať až k miestu "Stretnutia vôd". Jedinečnému prírodnému úkazu kde sa vody Amazonky stretávajú s vodami Rio Negro, ale nemiešajú sa. Tmavé vody Rio Negro tak prúdia bok po boku vôd Amazonky po niekoľko míľ, než sa konečne prepoja. Okolo 11:30 sa dostávame späť do Manus – hlavnej brány do Amazonského pralesa a zakončíme tu naše dobrodružstvo. Transfer na letisko k preletu späť do Rio de Janeiro. Ubytovanie v hoteli ***
 7. DEŇ: Celý deň voľný program. Možnosť odpočinku na pláži alebo zakúpenia fakultatívnych výletov v českom jazyku. Večerný odchod na letisko na let späť do Prahy.
 8. DEŇ: Prílet späť do Prahy

Cena zahrnuje

Cena obsahuje:

 • Letenku Praha – Rio de Janeiro – Manaus – Rio de Janeiro – Praha
 • Transfery z a do hotela
 • Ubytovanie na 3 noci s raňajkami v Rio de Janeiro v hoteli ***
 • Ubytovanie na 2 noci na lodi s plnou penziou
 • Všetky aktivity a výlety podľa programu v Amazonskom pralese
 • Služby česky hovoriacej asistencie v Rio de Janeiro
 • Služby anglicky hovoriaceho sprievodcu v Manause a na lodi

Zľavy

Deti do 12 rokov majú zľavu na pobyt.

Poznámka

Pre pobyt v pralese odporúčame vziať si so sebou ľahké oblečenie s dlhšími rukávmi a nohavicami, repelent, krém na opaľovanie, slnečné okuliare a pohodlné uavrené topánky.

Nezabudnite tiež foťák a ak máte aj ďalekohľad. Určite sa bude na čo pozerať!

Minimálny počet účastníkov: 2

Príplatok

Cena neobsahuje:

 • Nápoje (alkoholické a nealkoholické) – balená voda
 • Vlastné výdavky
 • Cestovné poistenie
 • Fakultatívne výlety
zavrieť

Termíny a ceny

Filtrácia termínov zájazdov zmazať filtre

Zavrieť

Zadajte obsadenosť

×

Počet cestujúcich 1. izba

Vek detí ()

1. dieťa
2. dieťa
3. dieťa
4. dieťa
5. dieťa

CKFischer.SearchForm.AddRoomCKFischer.SearchForm.AddRoom

Zavrieť

Zadajte termín

Zavrieť

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letisko

Odletové letisko:

Zavrieť

Vyberte si stravovanie

Zavrieť

Vyberte si typ izby

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám