Dubaj Jumeirah

Mapa

Podrobné informácie

  • 35 - 36 °C júl / august *
  • 29 - 32 °C júl / august *

* priemerné teploty

Dubaj Jumeirah, luxusná dovolenka prekypujúca jedinečnými zážitkami

Za jednu z najluxusnejších a najrôznorodejších štvrtí Dubaja je bezpochyby považovaná Jumeirah. Nachádza sa v južnej časti tohto najväčšieho mesta Spojených arabských emirátov, s ktorým je tiež spojená diaľnicou a linkou moderného bezobslužného metra. V jej dosahu je aj medzinárodné letisko Al-Maktoun, hlavné dubajské letisko sa rozkladá na druhej strane megalopole.

Ďalšie blízke rekreačné strediská:

Na plážach s dotykom budúcnosti

Džumeira leží pri brehoch Perzského zálivu, pri ktorom sú budované obrie umelé súostrovia Palm Islands, a z vnútrozemskej strany k nej prilieha nekonečná Arabská púšť. Pre celú štvrť sú typické futuristické a architektonicky odvážne luxusné hotely, výškové administratívne budovy, jachtové maríny, komplexy obchodných centier v blízkosti bohato zdobených mešít a sviežo zelené parky vedľa golfových rezortov. Ak túžite po dovolenke za hranicami reality, ocitli ste na správnom mieste.

Kúpanie v priezračnom mori je v Jumeirah možné vďaka priaznivej klíme po celý rok. Krásne miestne pláže sa môžu pochváliť jemným bielym pieskom. Hlavná pláž, zvoľna miznúca vo vode, sa skladá z úsekov verejných aj privátnych, patriacich k ohromným ubytovacím areálom. Nechýbajú luxusné prístaviská, pobrežné promenády, požičovne športových potrieb ani blízke golfové rezorty na čele s Emirates Golf Clubom.

Vyberte sa za zázrakmi techniky i starými arabskými pamiatkami

Jumeirah.jpg
Jumeirah je súčasťou Dubaja, ktorého centrum ponúka veľké množstvo športových, kultúrnych a spoločenských aktivít. Zároveň to je ideálna lokalita pre nákupy, ostatne z rovnakého dôvodu sa tu zastavujú desiatky tisíc turistov pri svojich cestách z Ázie. Nezmazateľne sa do vašej pamäti zapíšu tiež ťavie závody alebo púštne safari, ktoré v Dubaji môžete navštíviť.

Okrem hlavných dubajských lákadiel, medzi ktoré sa radí najvyššia budova sveta Burdž Chalífa, lyžiarska zjazdovka, najluxusnejší svetový hotel Burj al Arab, delfinárium či obchodné centrum Dubai Mall, odporúčame navštíviť:

Zobraziť podrobné informácie

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám