Dubaj Jumeirah

Mapa

Podrobné informácie

  • 35 - 36 °C júl / august *
  • 29 - 32 °C júl / august *

* priemerné teploty

Dubaj Jumeirah, luxusná dovolenka prekypujúca jedinečnými zážitkami

Za jednu z najluxusnejších a najrôznorodejších štvrtí Dubaja je bezpochyby považovaná Jumeirah. Nachádza sa v južnej časti tohto najväčšieho mesta Spojených arabských emirátov, s ktorým je tiež spojená diaľnicou a linkou moderného bezobslužného metra. V jej dosahu je aj medzinárodné letisko Al-Maktoun, hlavné dubajské letisko sa rozkladá na druhej strane mesta. Dovolenka v Dubaj Jumeirah je stelesnením zážitkovej dovolenky v Dubaji.

Ďalšie blízke rekreačné strediská:

Na plážach s dotykom budúcnosti

Jumeirah leží pri brehoch Perzského zálivu, pri ktorom sú budované obrie umelé súostrovia Palm Islands, a z vnútrozemskej strany k nej prilieha nekonečná Arabská púšť. Pre celú štvrť sú typické futuristické a architektonicky odvážne luxusné hotely, výškové administratívne budovy, jachtové maríny, komplexy obchodných centier v blízkosti bohato zdobených mešít a sviežo zelené parky pri golfových rezortov. Ak túžite po dovolenke za hranicami reality, ocitli ste na správnom mieste.

Kúpanie v priezračnom mori je v Jumeirah možné vďaka priaznivej klíme po celý rok. Krásne miestne pláže sa môžu pochváliť jemným bielym pieskom. Hlavná pláž, voľne splývajúca s vodou, sa skladá z úsekov verejných aj privátnych, patriacich k úžasným ubytovacím areálom. Nechýbajú luxusné prístavy, pobrežné promenády, požičovne športových potrieb ani blízke golfové rezorty na čele s Emirates Golf Clubom.

Vyberte sa za ultra modenrým pokrokom i starými arabskými pamiatkami

Jumeirah.jpg
Jumeirah je súčasťou Dubaja, ktorého centrum ponúka veľké množstvo športových, kultúrnych a spoločenských aktivít. Zároveň to je ideálna lokalita pre nákupy - z rovnakého dôvodu sa tu zastavujú desiatky tisíc turistov pri svojich cestách z Ázie. Nezmazateľne sa do vašej pamäti zapíšu tiež ťavie preteky alebo púštne safari, ktoré v Dubaji môžete navštíviť. Na dovolenke v SAE nie je núdza o zážitky.

Okrem hlavných dubajských lákadiel, medzi ktoré sa radí najvyššia budova sveta Burdž Chalífa, lyžiarska zjazdovka, najluxusnejší svetový hotel Burj al Arab, delfinárium či obchodné centrum Dubai Mall, odporúčame navštíviť:

Späť na prehľad informácií o Spojených arabských emirátoch a ponuku zájazdov.

Zobraziť podrobné informácie

Najobľúbenejšie hotely - Dubaj Jumeirah